Întrebare recomandată | wolder a întrebat:

Cu ce aplicati fondul de ten: degetele, burete, pensula etc? Cu ce vi se pare cel mai bine?

Răspuns Câştigător
| Sanziana00 a răspuns:

Am aplicat cu toate cele de mai sus. Buretelul absoarbe o mare cantitate de produs, deci NU. Cu pensula este ok, insa eu prefer sa aplic cu degetele pentru ca asa ma simt mai sigura ca am aplicat peste tot.

21 răspunsuri:
| mona a răspuns:

Cu degetele se aplica cel mai bine

| afrodita3333 a răspuns:

Degete happy

| SunriseB a răspuns:

Sincer sa iti spun eu l-am aplicat si cu pensula si cu buretelul si cu degetele. Cel mai practic si performant dupa parerea mea este buretelul. 1 la mana nu te murdaresti pe maini asa de tare 2 la mana e foarte rapid. depinde si de buretel. Fiecare fata are preferinte si preferinte... cu buretelul este si mai igienic. Sper ca ti-am fost de ajutor, funda?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cel mai indicat ar fi sa nu folosesti nimic, fondul de ten nu face decat sa imbaxeze si rideze tenul, pentru ce ai avea nevoie de el? daca ai vreo problema cu tenul incearca sa o rezolvi cu remedii naturale care sunt foarte bune si eficiente, evita cat poti de mult folosirea fondului de ten, daca nu vrei la 30 de ani sa arati de 40

| karsivan a răspuns:

Cu buretele a fost cel mai bine s-a intins uniform si am folosit si o cantitate mai mica.

| PisicutzaCenusie a răspuns:

Eu spun ca mona, cu degetele!happy

| 1DobreMihai1 a răspuns:

Cred ca, cu degetele

| zozoMik a răspuns:

Bun deci:
Buretele absoarbe o cantitate considerabila, maialesc cand e vorba se cele tip spuma....asadar chiar daca este bun mai pentru toate tipurile de ten nu este chiar ok.
Cu degetele se spune ca se aplica cel mai bine, astfel incata prin aplicarea cu degetele reusesti sa simti mai bine textura si pentru a ajunge la cea dorita. Deci :S stiu ca si make`up artisti tot asa prefera sa foloseasca degetele si centrul palmei.

Cu brush- de obicei zic eu ca e ok pentru tenurile cu probleme, gen acnee, pentru ca aplicarea permite acoperirea mai bine a acestora.

Soo...desi trebuie sa avem grija la igiena...degetele sunt mai ok zic eustraight face

| Jee354 a răspuns:

Sora mea isi aplica fondul de ten in general cu pensula.

| psica a răspuns:

Burete sau pensulawinking

| SamsungGalaxyS3 a răspuns:

Pensula e bun : dai pe o suprafata mai mare
burete : simti pe piele naspa
deget : te murdaresti si dai si putin happy
funda big grin

| CatalinaKaty a răspuns:

Cel mai bine e cu pensula, aplica uniform happy

| Ralucutza15 a răspuns:

Poti aplica fondul de ten in toate modurile, dar zic eu ca cea mai buna metoda este cea cu degetele deoarece cu ele poti intinde uniform stratul de fond de ten.Cu pensula si cu buretele nu faci decat sa nu-l aplici binewinking

| Mέℓℓ a răspuns:

Cu degetele, apoi dai cu un buretel pentru a indeparta excesul de fond de ten.

| rianarebeka a răspuns:

Cel mai buna metoda este cu buretelul special! Se intinde perfect!

| Yuliadlke a răspuns:

Cu degetele happy. Dar cel mai bun fond de ten ar fi crema!

| cioaracalin a răspuns:

Cel mai ok este cu degetele.

| Anastasia_Arnaut_1996 a răspuns:

Cu degetele este cel mai binehappy Si in schimb nici nu iti deranjezi pielea...Incearca!

| aserina a răspuns:

Daca ai un ten problematic cu buretele acoperi mai bine imperfectiunile dar absoarbe mai mult produs, cu degetele este acceptabil, dar cel mai bine este cu o pensula speciala si de calitate care nu absoarbe mult produs iar acoperirea este mai mare decat decat cu folosirea degetelorhappy

| anonymous123456789 a răspuns:

Cu pensula happy

| DedeKaXx a răspuns:

E naspa la degete k t murdaresti raw de totsad. dar e cel mai bine ca nu se absoarbe la burele asta-i najpa...defapt absoarbe pielea dar ma rog, se duce daca te speli pe mainiwinking