| Deniiidk a întrebat:

Fondul de ten se apica mai bine cu degetele sau cu pensula?

30 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Cu degetele, nu uita că înaintea lui aplici o bază de machiaj!
Pa, pa.

| mona a răspuns:

Eu il aplic mai bine/mai uniform cu degetele

| thevampirediariesfever a răspuns:

Daca vrei intindere si acoperire mare, foloseste degetele-dezinfecteaza-ti degetele inainte, folosind un servetel umed, dezinfectant etc. Daca vrei un machiaj pentru ten normal, poti folosi si pensula.Intinde-l de la interior spre exterior. O zi buna!

| Bondarel99 a răspuns:

Din proprie experienta iti spun ca se aplica clar mai bine cu pensula.Cu degetele raman urme inestetice si ii da tenului aspect lucios neplacut si astfel pui mai mult produs decat ai nevoie. Buretele este bun, dar absoarbe cea mai mare cantitate din fondul de ten.Pensula permite aplicarea usoara si poti aplica si mai putin produs, uniformizeaza tenul si ii da un aspect frumos.De cand folosesc pensula nimeni nu isi mai da seama ca ma dau cu fond de ten si pare mult mai natural. Uite si un video:
http://www.youtube.com/watch?v=sCn0KmOQ65o

| SuperGirl8 a răspuns:

Se aplica mai bine cu degetele, datorita caldurii emanate de degete!

| LoriLoL a răspuns (pentru SuperGirl8):

Wow alta explicatie interesanta.scuzati dar nu ma pot abtinelaughing

| SuperGirl8 a răspuns (pentru LoriLoL):

Chiar asa e big grin Ce e atat de amuzant?

| LoriLoL a răspuns (pentru SuperGirl8):

Ce legatura are caldura emanata de degete?laughing)

| LoriLoL a răspuns (pentru SuperGirl8):

Sau daca e rece la maini ce se intampla?rolling on the floor

| SuperGirl8 a răspuns (pentru LoriLoL):

rolling on the floor Wow. Tu chiar comentezi pe degeaba, ha? N-ai ce face..sau?laughing)) Pentru cultura ta generala, caldura emanata de degete (respectiv maini) te ajuta sa intinzi mai bine fondul de ten. Si apropo. draguta, data viitoare cand mai comentezi, macar informeaza-te. Nu mai comenta ca. ca nimanui nu-i pasa parerea ta eronata. Numa` bine!

| LoriLoL a răspuns (pentru SuperGirl8):

In primul rand doresc sa te anunt ca sunt make-up artist ai nu numI, cu siguranta nu comparam cultura generala si nivelul meu de al tau, in al 2-lea rand experimentele /afirmatiile sunt banale si fara sens.

| SuperGirl8 a răspuns (pentru LoriLoL):

Stii, atunci cand te crezi prea destept, esti chiar opusul domnisoara. Chiar n-avem cum sa comparam cultura mea generala si nivelul meu cu al tau. Ale mele sunt superioare! Si apropo, "make-up artist'" ce esti tu. Daca tot practici aceasta meserie mai intereseaza-te si tu laughing Stii? Poti gasi si pe internet informatia asta. Te invit sa cauti.

| LoriLoL a răspuns (pentru SuperGirl8):

Oh nu ma cobort la nivelul tau.o copila ce se crede inteligenta in fata pc-ului!

| LoriLoL a răspuns (pentru SuperGirl8):

Din cate am citit TU te crezi prea desteapta ba chiar superioara! esti incompetentala la scris si gandit.nu mai punem altele.

| Deniiidk explică (pentru LoriLoL):

Hellooo! Puteti inceta? Nu de altceva da imi faceti forum la intrebare laughing)

| LoriLoL a răspuns (pentru Deniiidk):

De acord!tongue

| SuperGirl8 a răspuns (pentru LoriLoL):

Pentru Deniiidk o sa incetez. Si oricum, imi pierd timpul cu una ca tine. Poate la varsta sunt mai mica ca tine, dar nici nu ne comparam la inteligenta.winking E clar ca am standardele mai ridicate. spre deosebire de ale tale. Ciuda si invidia draga. Mai bine nu te mai crede tu asa desteapta sa comentezi despre toti. Ca nu stii nimic big grin O sa ma prefac ca nici nu am cunoscut o persoana in asa hal. O viata buna!

| Deniiidk explică (pentru SuperGirl8):

:*

| LoriLoL a răspuns (pentru SuperGirl8):

Daca ma cunosteai nu mai comentai cu siguranta!

| Deniiidk explică (pentru LoriLoL):

Ce nu intelegi din STOP? oamenii mai si gresesc, obisnuieste-te cu idea! happy

Cu pensula sau cu un burete special este cel mai bine, dar nu este gresit nici cu degetele. Uite aici un articol foarte interesant care merita citit, http://www.femeilor.ro/......-725.html. Bafta :*

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Bună!
Cu degetele întotdeauna aplici cel mai bine, n cu pensula, nu se aplică aşe bine!
Se aplică mult mai uniform cu degetele!
Te pup!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Daca aplici dupa o pudra este mai bine cu degetele.
Dar daca nu aplici si pudra atunci recomand cu un buretel special.
Este alegerea ta
!
Inainte de fond de ten recomand o crema hidratanta
pa-pa

| LoriLoL a răspuns:

Diferenta este ca. aplicand fondul de ten cu degetele, acesta intra in piele iar gradul de acoperire este mai mic..in schimb folosind pensula, pe langa faptul ca e mai igienic, fondul de ten camufleaza mai bine si ramane la suprafata.

| Katoky a răspuns:

Pensula

| dydu01 a răspuns:

Buna!
Daca nu ai probleme cu cosurile, poti folosi o pensula (pentru ca aplica fondul de ten intr-un strat subtire)
Daca vrei sa maschezi anumite imperfectiuni e mai bine sa folosesti un buretel de genul: http://www.google.ro/......tp?/imgres
Sper ca te-am ajutat :)!

| Geoosh98mtfc a răspuns:

Fondul de ten pudra se aplica cu pensula mare, iar fondul de ten lichid se aplica cu un buretel sau chiar cu degetele.
Nu este rau daca te dai si cu degetele...dar trebuie sa te dai si pe gat putin deoarece din profil se vede ca o masca... date uniform ..pe toata fata

| Crist33na a răspuns:

Deși cei mai mulți make-up artiști folosesc pe la Tv bureteii aceia pentru aplicarea fondului de ten, mulți din ei au spus chiar in direct ca se aplica mai bine cu degetele. Nu e greșit nici cu buretele dar dacă vrei sa folosești buretelul ai grija sa fie umed pentru a nu absoarbe o cantitate mare de fond de ten.

| pris99 a răspuns:

Cu pensula sau cu buretele este mai bine, deoarece pe pensula nu se usuca fondul de ten, insa pe deget daca nu il aplici repede se usuca...te-as sfatui sa folosesti pensula...

| LoriLoL a răspuns (pentru pris99):

Ce explicatie ai gasit!laughing