| 23ndjdmxla a întrebat:

Cu ce as putea să mă epilez în zona intimă ca sa nu mai creasca asa de repede? Eu ma epilez cu lama si a2a zi e cat de cat ok dar a3a zi iarăși creste si nu ma pot epilat in fiecare zi pentru ca ma irit.

Răspuns Câştigător
| dragodana a răspuns:

Salut!
Du-te la salon.Nu trebuie sa-ti fie rusine.Nu esti prima si nici ultima.
Da, cu ceara.Doare,dar,cu timpul, vei vedea ca se rareaste.Plus ca 2 saptamani nu ai nicio treaba.Parul incepe sa creasca pe la sfarsitul celei de-a 2 saptamani.Stai cam 1 luna intre epilari.

4 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ceara traditionala la salon, ceara de zahar Simoun ( de abia ca simti durerea, e foarte suportabila ), epilare cu ceara de zahar la salon, ipl ( dar exista mai multe riscuri ) sau cu epilatorul electric.

| wonderwoman123 a răspuns:

In zona intima ma fac cu pasta de zahar. Pui la fiert 4-5 linguri mari de zahar, 50 ml apa si 2 linguri de suc de lamaie, amesteci pana se face vascos, apoi lasi cam o ora sa se raceasca si o poti folosii.

| Mirela0876 a răspuns:

Crema depilatoare veet e buna

| Daria_Megelea_1980 a răspuns:

Cu crema pentru partea intima. Funda?