| Thisbeea a întrebat:

Cu ce/cum pot curata argintul?

Răspuns Câştigător
| Deutsa56 a răspuns:

Http://www.cumsaorice.ro/articol/Utile/117/Cum-sa-curat-argintul.html ai aici mai multe metode

10 răspunsuri:
| Petronela a răspuns:

Cu ajutorul pastei de dinti poti curata argintul.

| Eff a răspuns:

Bicarbonat de sodiu.
pui intr-o ceasca apa si 2 lingurite de bicarbonat si lasi argintul acolo un timp. 20-30 minute.
dupa care cureti bine si stergi bine cu un prosop aspru

| alonet a răspuns:

Pasta de dinti happy

| marrr a răspuns:

Spala-l sub jetul de apa cu o periuta de dinti si pasta:d.

| Pinky_4803 a răspuns:

Ketchup. Jur! Scrie in cartea " Secretele Bunicii" de la Readers Digest.

| Aly_7975 a răspuns:

Pui in apa Ariel, apoi lasi sa fiarba. Dupa ce incepe sa fiarba bagi lantul, bratara... sau ce ai tu si le lasi cateva minute. Pe urma opresti si le scoti. Eu asa mi le curat. Bafta happy

| alma1115 a răspuns:

Cu pasta de dinti

| deleuandrei a răspuns:

Pasta de dintiwinking

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cu pasta de dinti `happy