| crisS a întrebat:

Hi! stie cineva cu ce se curata argintul?

:-P

Răspuns Câştigător
| denisa_4752 a răspuns:

Incearca cu pasta de dintibig grinla mine se curata super bine asahappy

14 răspunsuri:
constantaproca
| constantaproca a răspuns:

Cu o periuta si pasta de dinti.

auran
| auran a răspuns:

Pasta de dinti, bicarbonat...

| BUBULINA a răspuns:

Scrum de tigara+pasta de dinti

| danutza a răspuns:

Pasta de dintzi tongue

| kathessa a răspuns:

Iti spun eu ce sa faci pentru a nu se innegri, vad ca ti-au spus altii cum se curata. Tine-l in pungute! Argintul reactioneaza in contact cu oxigenul din aer.

| St!L a răspuns:

Cu periuta si pasta de dinti sau cumperi solutie speciala!

| sorin a răspuns:

Pasta de dinti.

| iri a răspuns:

Si la mine merge cu pasta de dinti si cu periutza happy

| madie a răspuns:

Obiectele din argint/cu parti argintate se curata cu pasta de dinti sau cu praf de creta amestecat cu o lingurita de otet.Argintul se curata prin frecare cu suc de lamaie. Se clateste cu apa calda, apoi se sterge cu o piele de caprioara.(sau) Apa amestecata in parti egale, cu amoniac.

| fzcsm a răspuns:

Cu pasta de dinti si cu periuta.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da, il pui in solutie de acid azotic, concentratie 90%. merge super.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Bicarbonat de sodiuwinking
( sau s-a mai spus, pasta de dinti big grin )

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cu acid colhidric

| Stefy_6049 a răspuns:

Hello.eu am auzit ceva in privinta curatarii argintului...cineva mi-a zis sa il pun in apa d la cartofii fierti...cand am auzit am inceput sa rad... dar sa stii ca a mers f bine...big grin... daca vrei sa incerci...tongue...