| Iriiiii a întrebat:

Cu ce e mai bine sa imi iau parul de la subrat : cu epilatorul sau cu lama/bic? argumentati va rog.
mersii :*

4 răspunsuri:
| BruneTTe a răspuns:

Cel mai bine ar fi cu ceara, la salon. Daca nu, acasa tot cu ceara. Dar trebuia sa ai pe cineva care sa te ajute [ sunt benzi speciale]. Sau cu epilatorul, e destul de ok. In niciun caz cu lama. Creste mai aspru, mai negru, mai urat, mai tot ce vrei.

| DianaPrepelita a răspuns:

Nici una, nici alta. cumparati ceara sau du-te la cosmetica: ceara subtiaza si rareste firul de par, iar lama il indeseste si il face mai gros, si de asemenea cu epilatorul te ustura, si nu ai rezultat de durata. sper sa tii cont de acest sfat ( am o prietena care lucreaza la cosmetica... si mi-a dat si mie sfatul asta)

| LorenaBmw a răspuns:

-Epilatorul
Este dureros dar foarte eficient! Daca tu suporti durerea, bravo!
Cu epilatorul ma faceam si eu, dar ma durea ingrozitor pana cand am dat de crema... fa-te cu epilatorul daca nu te doare.
-Lama
Nu este dureroasa deloc, dar in schimb iti creste parul foarte mare. Ma mai fac si cu lama dar mai rar. Lama este buna pentru ca nu te iritihappy

| AnutZa_8646 a răspuns:

De la inceput cu epilatorul.Tot asa am procedat si eu.
Dar sa-ti spun ceva:lama nu face bine sanatatii, nu risca...