| ἶῆfἶῆἶƮყ a întrebat:

Cu ce haine sa ma imbrac daca lucrez la un supermarket ca lucrator comercial, dati mi niste exeple de tinuta

7 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

In uniforma firmei.

| CristiDinBucuresti a răspuns:

In general angajatele unui supermarket sunt imbracate lejer adică blugi o bluza, sau daca este cald in supermarket un tricou atunci, si in picioare au ori adidasi deoarece sunt comozi, sau ghetuțe cu tocul jos, vei avea multe ore de stat ori pe scaun ori in picioare si atunci se impune sa ai o pereche de pantofi comozi, ori cizme ori teniși adidasi, ca sa poti rezista in ei, ca nu te poti plînge ca te dor picioarele cand vei avea syute de clienti la casă pe care trebuie sa i servasti, ce vârsta ai? Succes.

| CristiDinBucuresti a răspuns (pentru CristiDinBucuresti):

Sute de clienti la casă, pe care trebuie sa îi servesti, Scuze de greseli, m-am grabit, de unde esti ce vârsta ai, si nu in ultimul rind, de pe ce data vei incepe munca? Sănătate multă.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Cu uniforma pe care ti o dau ei... cel putin tricoul

| Jager a răspuns:

Paai. la un magazin ce se respecta, normal trebuie sa primesti o uniforma specifica. Daca nu, imbraca-te decent. niste blugi simpli si un tricou/hanorac gri inchis, negru. Ar fi de preferat sa nu te imbraci colorat.

| MasterGamer1995 a răspuns:

Nu cred că ar conta dar ar trebui să îți întrebi boss-ulwinking

| bl3273m a răspuns:

Blugi simpli inchisi la culoare si tricou simplu. Niciodata nu sti daca te murdaresti sau nu..in plus nu poti sa mergi cu rupturi la munca sa stai de vorba cu sefu cand el banuiesc ca tine o anumita tinuta.