| unu111cool a întrebat:

Am depus un CV la un supermarket iar astazi m-au sunat pentru un interviu ca lucrator comercial la electrocasnice. Ce credeti ca ar putea sa ma intrebe si cam ce ar trebui sa stiu ca sa lucrez in acest domeniu. As aprecia foarte mult niste raspunsuri serioase.

Răspuns Câştigător
Bula
| Bula a răspuns:

Trebuie sa ai minime cunostinte tehnice (sa deosebesti fierul de calcat de masina de spalat sau de tubul de neon, etc), sa ai o prezenta agreabila, un vocabular adecvat, sa fii calm si serviabil cu sefii si cu clientii, etc.
Restul vei invata pe parcurs de la colegi si din prospectele aparatelor.

2 răspunsuri:
| DrGoogle a răspuns:

Ca un pont la interviu sa te imbraci elegant, sa nu intarzii si sa vorbesti cat frumos conteaza mult.
In rest multa bafta

| Rimidalvv a răspuns:

Nu o sa te intrebe lucruri foarte technice despre electrocasnice ( o sa afle cat de bine te descurci in timpul cand lucrezi), Si ar cam trebui sa le ai un pic cu technologia ca sa poti sa te descurci, sa respunzi la intrebarile clientului, daca nu o sa stii sefii tai o sa realizeze si s-ar putea sa te mute in alta parte a supermarketului sau chiar sa te dea afara. SUCCES