| Hitchcockian a întrebat:

Cu ce imi pot colora parul sau ce vopsele exista pentru par colorat? ma refer la culori de genul, violet, roz, albastru, verde. big hug fundita

Răspuns Câştigător
| kimokins a răspuns:

Pai in general nuantator( care este foarte scump si se ia la maxim 4 spa; ari ...acum depind si de produs) dar poti achizitiona la 3-5 lei o sticluta de violet de gentiana sau albastru de metil( care dupa 3-6 spalari se ia) sa-ti dai pe suvitele blonde si albastrul de metil iese un turcoaz intens si violetul de gentiana iese (in functie de cantitatea care o folosesti) de la lila la mov inchis.
Se aplica pe suvita se lasa sa se usuce perfect se spala foarte bine si de preferat sa-l dai cu putin balsam doar suvita respectiva, ca daca ai decolorat-o cu decobest o sa fie aspra la atingere.

3 răspunsuri:
| BruneTTe a răspuns:

Uite aici: http://www.pisica-neagra.ro/categories/Vopsea-Directions/
Si sunt si fara amoniac, deci nu dureaza foare mult in par. Par perfecte.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Acum chiar ca nu ma mira de ce iti cade parul, mai stai domne potolita. Apropo, nu se mai poarta de 2 ani asa ceva.

| kimokins a răspuns:

Nuantator/ violet de gentiana/albastru de metil