| nicolll a întrebat:

Cu ce imi pot decolora parul de pe fata? am incercat apa oxigenata si nu se vede nici o diferenta, credeti ca e ok sa incerc cu pudra sau arde si distruge fata? sfaturi? va multumesc

4 răspunsuri:
| Fallen Angel a răspuns:

Nu stiu despre apa oxigenata. Chiar nu stiu. Cat despre pudra, depinde de varsta. Mama mea o foloseste si nu i se intampla dar daca esti sub 16-17 ani va distruge tenul. Lafel si cremele. Sau fardurile atat pentru ochi cat si pentru obraji. Imbatranesc tenul. Diferenta se cunoaste de la 25-30 de ani. Iarasi daca cu pensatul e la fel. Daca te pensezi singura poti strica forma sprancenelor. Cel mai bine e sa te penseze prima data cineva care stie cel mai bine ce forma te avantajeaza. E complicat. Dar trebuie sa stii toate astea. Eu m-am informat big grin. Deci eu iti recomand pudra daca ai peste cam 17 ani. Bafta.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Decolorant ca pentru par inainte de vopsire, nu distruge deloc fata, eu de cate ori ma vopsesc dau si pe frunte, imi scapa, si pe gat, nu se intampla nimic.
Spalat frumos dupa lasat 45 de minute sa se decoloreze bine, si dupa uscare o crema cu galbenele, incercati si faceti asta seara, ca crema de galbenele sa intre in piele, daca o faceti ziua, peste zi mai dati cu mainile pe fata si luati crema.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pudra peste par o sa arate ca naiba, decolorantul pentru par este facut cu protectie vitamine etc, nu se intampla absolut nimic, o colega foloseste decolorarea de la 15 ani pentru mustata, are acum 40 de ani, nu este adevarat ca imbatraneste, arata perfect tenul ei.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cu o bricheta.