| Anaasstasssssiaa a întrebat:

Cu ce îmi pot deschide parul la culoare? Merge cu apa oxigenată?

Răspuns Câştigător
| RaduRobertRO a răspuns:

Merge la sigur cu apa oxigenata! Peroxidul de hidrogen (peroxid de hidrogen) este un ingredient care este prezent în majoritatea vopselelor comerciale de păr. Totuși, reține că întregul proces de vopsire sau de decolorare prezintă riscul de deteriorare a părului sau obținerea unui rezultat nenatural.

| Goddessss a răspuns (pentru RaduRobertRO):

Nu chiar. Depinde de nivel si de culoarea parului natural

| Anaasstasssssiaa explică (pentru RaduRobertRO):

Apa oxigenată cu 3% concentrație, e ok?

| RaduRobertRO a răspuns (pentru Anaasstasssssiaa):

Da, e ok.

8 răspunsuri:
| tusha a răspuns:

Anastasia. Fi fata desteapta ca de idi e plina lumea. Las parul ala asa

| Furnicuta000 a răspuns:

In 2020 unde gasesti atatea cutii de vopsea si decolorant, in supermarket-uri sau in magazine specializate, vrei sa folosesti apa oxigenata? Trebuie doar sa alegi ceva potrivit pentru tine. Produsul se alege in functie de ce culoare ai acum in cap (si daca e naturala sau vopsit) si de ce vrei tu sa iti iasa

| Crackman a răspuns:

Sa treci printr o trauma mare

| Dolyta a răspuns:

Eu îl mai deschideam cu pastile de vitamina C pisate plus sampon, amesteci si se face spumă, o pui pe tot parul si o lasi cate ore vrei, evita radacina si tine cont ca usuca parul asa ca nu o tine prea multe ore, scoate si din vopsea ca eu am parul vopsit, dar poate sa iasa si neuniforma culoarea. Pe par natural nu stiu cum acționează.

| lilmort a răspuns:

Desigur! E okay.