| bubu86 a întrebat:

Cu vopsea sa folosesc ca sa nu mai existe nuanta de galben si rosiatic? mentionez ca am fost de 2 ori la coafor in 2 saptamana ma decolorat de 2 ori +vopsit. Vreau sa ajung la un blond deschis cu timpul nu auriu nu galbui ci blond bej.ma gandeam sa pun o nuanta mai inchisa de la radacina inclusiv unde e galben si una mai inchisa unde e roscat... ce ma sfatuiti? ce vopsea e buna pentru acoperire. multumesc anticipat!

2 răspunsuri:
| jena0000 a răspuns:

Cel mai indicat ca tot la coafor sa ajungi dar sa te duci undeva unde au experienta si lucreaza frumos. Indicatia mea este sa nu te vopsesti pentru ca trebuie sa te gandeti si la par pentru acum este distru trebuie sa hidtratezi cu masti de par. Poti risca sa faci tu asa tu acasa dar trebuie sa te gandesti ca daca nu iti iese cum doresti va trebui sa te duci la coafor. Eu tot la coafor am fost am dat o groaza de bani dar sa meritat eu nici in 100 de ani nu reuseam sa ma fac asa.Cu nuantator si au folosit niste vopseluri dar ele nu au fost folosite singure ci amestecate si toate au dat un blond dar mai inchis cam cum ai vrea tu... Eu am ales optiunea prin suvite, intai mi am facut suvite de vreo 4 ori apoi la culoarea blonda. Asta sa trec de etapa asta brusca de decolorare si prea brutala pentru par. Succes

| GeanyPisi a răspuns:

Ar fi mai bine sa schimbi stylistul si sa il intrebi de o nuanta care decoloreaza parul... dupa ce te dai cu ea asteapta 14 zile si date cu nuanta dorita de blond (daca ai par roscat natural un blond inchis...blond pui fate cu un bloond cenusiu.iar daca eti satena fate cu un blond cat mai deschis) sper ca te-am ajutat