| Fifylici a întrebat:

Cum as putea avea parul cret dar nu foarte sau ondulat fara sa folosesc bigudiuri sau ondulator si placa?
si cum te fac moatele alea ca nu stiu si nu imi ies

4 răspunsuri:
| MissCamelia a răspuns:

Eu iti recomand asa:te speli pe cap, usuci pe jumatate parul, aplici spuma sau bere pe el si-l rasucesti si-l prinzi in varful capului cu o clama.Il lasi asa pana se isuca si cand il desfaci vei avea niste bucle lejere.pentru mai multe noutati si review-uri despre produse cosmetice, machiaj si ingrijire, intra pe http://camelcutza.blogspot.com/

daniela
| daniela a răspuns:

Un permanent usor

| sweety_2724 a răspuns:

Poti sa-ti impletesti parul seara, inainte sa te culci, dar intai sa-l dai cu ceara de par, iar dimineata cand il desfaci o sa aiba o forma super frumoasa. Si dupa aceea il dai cu fixativ ca sa se mentina asa. big grin

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ei bine. uite http://www.youtube.com/watch?v=WoZ2QGq0n4A siguuur te va ajuta, iti explic eu mai bine daca nu intelegi engleza asa bine :) deci. dupa ce te speli pe cap
iti pieptani putin de tot parul si iti prinzi mai multe parti ale parului ca sa ai mai multe sectiuni mai subtiri si te apuci cum arata in clip :) dupa ce le-ai facut eu una mi le prind fiecare mot cu o agrafa mai micuta ca sa stea strans.fi atenta.nu trebuie sa faci la fel ca in clip adica poti sa rasucesti parul pe hartie poti folosi si servetele dar mai groase... dupa ce l-ai facut pe tot, te usuci pe par cat poti, ca sa nu-l desfaci.si bine ar fi sa le faci seara si dimineata ti le dai jos.stai cu capu in jos si il scuturi putin ca sa ai mai mult volumm. nu folosi spuma doar daca te duci undeva si vrei sa stea foarte aranjat, in rest :) ...iti tine cam 2-3 zile si a 2a zi arata super bine mai bine decat in prima :) sper ca ti-am fost de ajutor :*