| Gaby212 a întrebat:

Cum as putea sa imi deschid nuanta pielii? Sunt mai bronzat de felul meu(nu sunt tigan, apropo laughing ) si dintotdeauna am admirat pielea alba.

Răspuns Câştigător
| deadhoe a răspuns:

Ba se poate si cu creme, sapunuri (sapun cu acid kojic de exemplu in cantitati mai mari)
La asiaticii din est, pielea deschisa la nuanta e de preferat si am vazut ca isi fac injectii intravenoase cu ceva glutation care deschide culoarea pielii.

8 răspunsuri:
| alessia5158 a răspuns:

Culoarea pielii este data de cantitatea de pigment melanic si este determinata genetic.La pielea foarte alba lipseste pigmentul melanic iar la mielea neagra pigmentul este in exces. Asadar, avand un determinism genetic, nu se poate schimba culoarea naturala a pielii!

| GdX a răspuns:

Altii vor sa fie bronzati si tu vrei sa fii branza. E ceva nou.

floresdemayo
| floresdemayo a răspuns:

Vara, culoarea pielii și tenul e întotdeauna mai închis la culoare, pentru că soarele bronzează tot ce îi 'dezvelești'! happy
Pe urmă, bronzul dispare treptat, întrucât nuanța pielii e mai deschisă iarna decât vara.
Fondul de ten, pe care-l folosesc fetele, schimbă culoarea tenului, e alegerea ta dacă vrei să-l încerci, dar ai grijă să nu alegi o nuanță mult prea deschisă (în comparație cu tenul tău), încât să arăți ca o mască.

Eu zic că e OK să te accepți așa cum ești. Și un ten exotic are farmecul lui.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu ai cum doar cu creme.
Permanent nu o sa poți și eu am aceeași problema
E greu sa fi mai Black într-o tara rasista și comunista ca asta

| TheMusicBoy a răspuns:

Eu din potriva as vrea sa fiu putin mai bronzat. Imi plac oameni mai bronzati!

| HaneloreOlga9 a răspuns:

Bronzul e mai frumos, chiar vrei sa fii branza?

| MădălinaMaya055 a răspuns:

Pai nuanta pielii nu ai cum sa o deschizi.Depinde si de zona in care stai, si de cum bate lumina.