| BiancaDenisa a întrebat:

Cum as putea sa ma imbrac la scoala?
Nu am neaparat o uniforma...trebuie doar sa am bluza/maieu/tricou/camasa alba si evident, ca in orice scoala, nu cu fuste foarte scurte laughing
Niste idei?
Am haine destule, le pot combina dar nu am idei, nu stiu cum...la capitolul accesorii nu ma pricep prea bine.Cam ce se poarta toamna/iarna asta? Se mai poarta esarfe? Daca da, de care? Sau ce accesorii pot adopta la scoala? Va rog, putin ajutor!
Si cateva idei mai rapide pentru prins parul, ca dimineata nu am timp foarte mult laughing
Dau fundita si vot la restul! happy

7 răspunsuri:
| andreiasavescu a răspuns:

Ia-ti niste blugi prespalati, niste tenisi albi si un tricou de aceeasi culoare.
Uite o idee http://hainetari.com/......de-scoala/

| Crucified a răspuns:

Chiar nu ne pasă de cârpele care trebuie să le pui pe tine la şcoală. Şi mai sunt vreo 2 săptămâni până începe şcoala, deci ai timp să te gândeşti singură cu ce o să te îmbraci.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu băga-n seamă ce se poartă și ce nu.
Nu trebuie să te iei după toți, dovedești că ești doar o oaie fără gândire proprie.
Totuși te duci la școală, nu la gală. Nu trebuie să îți faci griji, dar fie...
Poți opta pentru cravate, broșe pe piept (eu am cu broscuțe și cu funde) pentru ca acea cămașă să nu mai pară chiar banală, dacă așa o consideri.
Sau o eșarfă simplă, nu prea înflorată că alea chiar sunt de prost gust și bătrânești (poate e fixație personală, dar mă gândesc la o rochie ieftină și neinspirată adoptată de florărese).
Alege una simplă și nu de mătase.
Cele înfășurate ca un fular sunt destul de ok, dar s-ar putea să îți fie prea cald.
Să nu aibă cine știe ce scrisuri sau desene pe ea, unii profesori sunt sensibili și la capetele de mort.
Blugii negri merg cu orice, poți să alegi în nuanțe metalice, simpli, fără rupturi. Dacă îți permite talia și nu ai picioare de țeavă de eșapament, merg cei skinny.
Fără fuste mini că te cam faci de râs, sau prea vaporoase, una tradițională cuminte și foarte simplă merge, până deasupra genunchilor. Eventual neagră.
Trebuie să fie destul de office ținuta.
Cerceii să nu fie prea lungi. Și nu mulți.
Și ai grijă cum le asortezi.

De păr, nu știu ce să zic. Probabil o coadă sau un coc răsucit? laughing
Contează să fii pieptănată și să nu îți iasă fire din coadă.

| Kristinnaaa a răspuns:

Buna, Bianca,

Poți găsi aici mai multe ținute care îți pot da idei despre cum să îți combini hainele:

http://sanduirina.com/back-to-school-2013-care-este-stilul-tau/

Tot acolo vei găsi și idei de accesorii, dar și informații despre tendințele toamnei.

Sper să-ți fie de ajutor. :)

| bummblebe a răspuns:

Buna,poti sa iti iei niste blugi stramti negrii sau se culoare vrei tu deschisi cu o camasa jos indoiti cu o camasa alba poti sa iti pui niste cercei mai marisori un ceas si pe cealalta mana o bratara mai subtire si pantofi ce vrei tu dar trebuie asortati cu accesoriile, parul poti sa ti-l impletesti intr-o parte sau sa ti-l prinzi in codita si sa iti prinzi bretonul mai sus sau sa iti faci coada de peste etc.La tinute mai poti sa iei o pereche de pantaloni mai larguti pe tine cu o camasa sau bluza alba mai scurtuta dar sa nu se vada buricul si o pereche de tenisi inalti cu tine, se poarta foarte mult tinele si niste cercei mici care sa reprezinte 2 tine.O fustita lunga merge dar subtire cu un tricou larg scurt dar sa nu ti se vada buricul unor profesori nu le place, fustitele mini nu mai prea sunt la moda, poti in schimb sa iti iei o fusta mulata pe tine pana la nivelul genunchilor cu o camasa mai vaporoasa bagata in ea astfel in cat sa scoata in evidenta culoriile fusteti care poate fii cu flori sau fara cum vrei tu la aceasta tinuta daca iti iei fusta cu flori accesorii aurii sau argintii daca neagra se potriveste orice ai grija sa asortezi pantofii.mai poti o pereche de blugi stramti cu tenisi si o camasa sport deschisa normal cu un tricou sub ea. sper ca te-am ajutat!

| PaulaMihoc a răspuns:

Uff pentru a te ajuta sa-ti creezi un stil pot sa iti recomand sa accesezi http://bit.ly/ce-sa-imbrac-toamna. in ceea ce priveste parul cred ca o coada lejer impletita este o alegere buna.