| BiancaDenisa a întrebat:

Cum sa ma aranjez si eu la scoala?(dar trebuie sa port obligatoriu camasa alba...asta e uniforma)cine imi da cele mai multe idei primeste fundita!
(idei de imbracaminte-dar tineti cont ca trebuie sa port camasa alba, dar pot lua ceva deasupra...conteaza sa am camasa, si idei de prins parul...)
multumesc!

10 răspunsuri:
| Psihiatra a răspuns:

Salut,Bianca
daca zici ca trebuie sa porti camasa, foarte bine.sa stii ca de fapt nu hainele conteaza, ci cum le potrivesti, ce accesorii adaugi(foarte important) si atitudinea cu care le porti.nu uita ca nu haina il face pe om.tu dai farmec hainelor dupa atitudinea ta. poti sa-ti iei camasa, o pereche de pantaloni din saten si o vesta neagra peste.accesorii:o cravata lunga neagra/un lantisor mai lung si stralucitor,o bratara mare si stralucitoare,copilaroasa, cercei lungi.e doar un exemplu.
la camasa mai poti purta traditionala fusta in carouri, blugi stramti rupti.
cel mai chic accesoriu pentru o fata este o palarie.o palarie stil michael jackson bleu-marin sau neagra iti asigura o imagine minunata.bafta

| LifeIsNotPerfect a răspuns:

Daca îți trebuie doar cămașa alba este foarte simplu!
-poți sa porți niște blugi(colorați sau albaștri/bleumarin) ca sa arăți mai bine.
-poți sa porți fuste(care iți plac ție mai mult)
-pentru prins parul poți încerca o coada de cal, sau un coc ușor de prins, 2 codite(dar nu prinse sus) sau o coada sau 2 împletite, sau chiar o coada într-o parte
-la blugi merge sa porți balerini și adidasi sau tenesi(acum tenesii și balerini sunt la moda)
-sper ca te-am ajutata și bafta cu aranjatul big grin

| Angels a răspuns:

:) Imbracaminte :)

1) Iti poti lua camasa alba cu niste pantalonii funky negri.
2)Camasa cu o fustita rosie sau neagra si in piept o ecusoana
3)Camasa+pantalonii scurtii(daca e cald) negrii
4)Camasa+pantalonii sexy cu niste cizme inalte
5)Camasa+ pantalonii stramti

Par:
1)http://ucesy-sk.happyhair.sk/celebrity_img/teegarden1o2610.jpg
2)http://ucesy-sk.happyhair.sk/celebrity_img/hough1d1309.jpg
3)http://www.topsaloane.ro/alege-coafuri-care-te-avantajeaza.php
4)http://www.topcoafuri.ro/coafuri-asiatice/articole

;) Fundita;)

| Rebelicious a răspuns:

PT PAR":pai, ar merge bine desprins dar stii ca trebuie pieptanat dar daca scoala e stricta il poti face prins.Sau prins pe o parte.
PT HAINE:ar merge cu o cravata de orice culoare dar mai sclipy (nu exagera).Sau o curea la mijloc.Le poti pune impreunadar sa se asorteze.Sau un pulover mai modern, merge si crosetat(asa se poarta) cu gulerul mai lasat sa nu fie chiar pana in gat.Mai merge simplu o bluza de trening sau o jacheta.Pt gat mai merge o nesarfa (special argintie simpla). Pantaloni sa fie stramti iar in picioare niste adidasi sau papuci mai sport(respecta regulile si arata super). Cercei nu prea lungi, eventual bile sau cum li se mai zice.Machiajul doar daca vrei sa-ti ascunzi cosurile sau punctele negre.In cap ar arata bine o boneta(nu in ore). Sper sa te fi ajutat, Bianca.O fundita plswinking si Baftawinking

| AnNuTzZikKaA a răspuns:

Buna. daca ai parul lung onduleazal si prindel cu un cleste si o fundita alba sau neagra poate o fusta negra mandaloni nrgrii si o vesta de aia super... sper sa fii de acord sper sa-mi trimiti parerea ta despre ce ti-am zishappyhappy

| golanasha08 a răspuns:

Poi poti sa porti camasa alba cu o vesta cu nasturi surta cum e asta : http://www.laredoute.ro/blog/wp-content/uploads/vesta1.jpg
Apoi poti sa porti o fusta cu colanti si cu balerini sau pantaloni mulati si balerini...si daca va lasa la scoala ( pe noy ne lasa ) sa porti o pereche de pantaloni cu tur lasat...si merge tinuta perfect;)
Astept fundita

| AL3XandraAnndreutza a răspuns:

Si eu trebuie sa port camasa alba la scoala.Iti dau cateva idei:incearca o camasa alba cu gulerul mai mic,si sa nu inchizi pana in gat la ea, si saiti pui in colier stramt(sa fie fix pe gat!), sa se asorteze cu o bratara-preferabil sa fie din acelasi set cu colierul.Sa porti blugi gri, sau negri. Daca alegi sa porti bratara si colierul asortat, sa iti lasi parul desprins pe spate.De tinut minte! Sa il legi intr-o coada impletita noaptea.Sau iti poti lega parul astfel:il legi odata intr-o coada, apoi sa il prinzi cu un cleste de par mai mare si sa il tina strans.Sau iti poti lega parul in doua codite jos. Daca alegi sa iti legi parul in doua codite, trebuie sa alegi un outfit dragalas.Camasa cu maneca scurta,cu o curea asortata cu ce accesorii mai ai,si daca ai putea sa porti si niste pantaloni scurti,albi si balerini.O singura bratara merge pentru. o astfel de costumatie! Daca inca este frig afara(si este!)Ai putea pur si simplu sa iti iei blugi negri/gri, adidasi albi, sau ce iti place tie sa porti la incaltaminte si camasa cu maneca lunga.Succes! fundita?batting eyelashesbatting eyelashesbig grin

| SwEetAnnIs a răspuns:

Si eu am obligatoriu camasa ( bleumarin)
eu am optat pentru un maiou asortat si camasa deasupra descheiata cu o curea shick in talie ( cu tinte ) sau un tricou si camasa peste incheiata pana la jumatate.

| io1s1cu1dietatetarele a răspuns:

Nu stiu daca esti blonda ca sa iti zic ce haine sa porti: sa iti pui funda in par sau pe geanta