| georggyy a întrebat:

Ce imi recomandati ca sa nu mii se mai rupa unghiile asa repede sa creasca si sa fie tari. Cel/Cea mai bun/a primeste

10 răspunsuri:
| User a răspuns:

Mananca alimente ce contin vitamina A. Morcovii ar fi cei mai buni. (contin multa vitamina A)

| EUSIATIT a răspuns:

Ulei de ricin e super dar sa faci tratament de o luna

Răspuns utilizator avertizat
| IuliaAle a răspuns:

Unghiile lungi necesita o ingrijire speciala. Trebuiesc scurtate, pilite saptamanal. Eu iti recomand ca, atunci cand le dai cu lac de unghii color, sa le stergi inainte cu acetona, astfel lacul color va rezista mai mult timp pe unghii si va fi mai stralucitor. Daca folosesti doar lac de unghii incolor, te sfatuiesc sa'l inlocuiesti cu un intaritor pentru unghii. Apare la fel ca un lac obisnuit, dar contine vitamine care intaresc unghia si ii ofera stralucire. Pentru cresterea rapida, poti tine degetele in ulei de masline, intareste unghiile si le ofera substantele necesare pentru a grabi cresterea lor. Evita sa stai mult timp cu mainile in apa, unghiile se vor deteriora! Mult succes! happy

| KristinnaKr a răspuns:

Foloseste un lac de unghii cu tratament care contine calciu pentru unghii.big grin Bafta!

| KristinnaKr a răspuns:

Cumparati de la farmacie lac de unghii intaritor (adica antirupere) ceri acolo lac de unghii ca sa nu se mai rupa si iti da farmacista sau farmacistul. noroc!big grin

| UndercoverGirl_1581 a răspuns:

Vlad mama draga fata a intrebat ceva, iar cum tu esti baiat si habar n-ai de unghii nici nu trebuia s scriitongue dar e f dragut ce ai scris:X si eu merg pe teoria aia:cine te place te place si asa cum esti, sa revenim deci:ca sa-ti creasca unghiile ai nevoie de timp, ca sa nu se rupa ai grija de ele, nu trebuie s faci efort ca se rup daca le fortezi, fii blanda cu mainile tale, si ca sa fie tari ai nevoie de unele produse nu scumpe, gasesti aproape peste tot lac de unghii care ti le intareste, cred ca se si numeste intaritor de unghii(din acela invizibil)sau gasesti la farmacie produse pentru unghii, secretul meu este ca le dau mereu cu lac de unghii si lacul le protejeaza intr-un fel, nujt incearcawinking

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Uleiul de măsline e cel mai bun îți spun din proprie experiență. O data pe săptămână tine unghiile în ulei de măsline timp de 10-15 minute. Rezultatele se vor vedea încă de la prima încercare(cel puțin la mine asa a fost)cu cât uleiu de măsline e de mai buna calitate cu atât și rezultatele vor fi mai bune. Inca ceva ce protejează unghiile, nu aplica oja direct pe unghie, înainte aplica un strat de lac dacă e un lac care zice ca întărește unghia și etc e și mai bine

Bafta.

| papushika a răspuns:

Ulei de masline cu putina zeama de lamaie, il incalezti putin si tii unghiile acolo vreo 10-15 min, dupa care te stergi cu un servetel, sa nu te speli pe maini pana nu intra uleiul bine in unghii, eu am incercat si mi-a fost de folos, succes

| gio a răspuns:

Cel mai simplu lucru pe care il poti face e sa iti iei tratament pentru unghii (intretinere) avon e foarte bun... sau si mai simplu pune putin ulei la incins apoi il lasi putin sa se raceasca si bagi unghiile. chiar merge. am incercat si eu, unghiile devin mai inflexibil si cresc mai repede