| Ana a întrebat:

Cum as putea sa scap d cearcane?

Răspuns Câştigător
| Leea1234 a răspuns:

Unge cearcanele cu un strat subtire de miere de albine, dupa care aplica peste ochi, comprese cu infuzie de albastrele, si le lasi 10-15 minute!
faci acest "tratament "in fiecare seara, timp de trei luni!
poti folosi si infuzie de musetel!
si odihneste-te mai mult!

14 răspunsuri:
| ViVi a răspuns:

Asa vreau si eu sa scap sunt obosita laughing

| Ana explică:

Am 16 ani

| albastrel a răspuns:

Dormi mai mult happy

| MADALINAAAA a răspuns:

Eu am fost la medic, pentru ca aveam cearcane mai mereu, si mi-a spus ca asa mi-e configuratia.am cearcane permanentecrying
Eu mai imi pun dimineata rondele de castraveti sau de cartofi ca sa le atenueze.cateodata pun si gheata.folosesc si anticearcan...
succes!

| adrianhasde a răspuns:

Incearca sa te culci pe la 22-23 seara, merge garantat.

| powergirl a răspuns:

Dormi dormi si iar dormi si foloseste ceva crema pentru asta
nu stiu cum se numeste ca nu folosesc

| fabiola a răspuns:

Ce bine era sa ne fi spus si cati ani ai! Dar tine cont sa te odihnesti minim 8 ore, sa eviti daca poti fumul de tigara, sa faci plimbari in aer curat, sa folosesti o apa termala pentru ten sensibil, comprese cu apa de trandafiri, albastrele si musetel si eventual o crema de noapte pentru ochi!

| maryana5 a răspuns:

Foloseste anti-cearcan, este o crema ce o pui pe cearcane(sub ochi) pe care o gasesti in magazinele de infrumusetarewinking nu e scumpa happy intre 5 si 10 lei happy
succeswinking
xoxo, mary peace sign

| Pepper9 a răspuns:

Dormi mai mult, minim 8 ore, daca vrei ia-ti un anti-cearcan dar nu scapi de ele, doar le micsoreaza, plimba-te pe afara in aer curat, evitarea fumului de tigara, o apa termala sensibila, nu dura.

| poechce a răspuns:

Castravetii sau cartofii. O felie de castravete sau cartof, presata usor pe pleoape, poate face minuni cand vine vorba de improspatarea pielii si a nervilor delicati din jurul ochilor. Elimina cu brio urmele oboselii si ajuta ochii umflati sa-si revina la normal. Daca totusi preferi sa pastrezi castravetii si cartofii pentru urmatoarea masa, atunci poti folosi comprese cu lapte rece.

astravetii sau cartofii. O felie de castravete sau cartof, presata usor pe pleoape, poate face minuni cand vine vorba de improspatarea pielii si a nervilor delicati din jurul ochilor. Elimina cu brio urmele oboselii si ajuta ochii umflati sa-si revina la normal. Daca totusi preferi sa pastrezi castravetii si cartofii pentru urmatoarea masa, atunci poti folosi comprese cu lapte rece.

Renunta la mancarurile si bauturile care contin prea multa sare.
Dormi mai mult!

| y8yujfuyyfvuy a răspuns:

Cearcanele sunt semnul oboselii...odihneste-te...Culca-te mai devreme sau la pranz... Poate putin la ora de istorie...

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu mai asculta manele

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu stiu frate si eu sun in aceiasi situatie cat tine sunt disperat nu imi trece cu nimic si e naspa rau de tot ca ies in evidenta

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ar trebui sa incerci sa pisezi bine, bine o capsula de vitamina E, s-o adaugi miere(orice fel de miere)si apoi s-o pui pe cearcane si s-o lasi sa actioneze10-15 minute. apropo eu am 9 ani si am niste cearcaneoribile, dar am incercat asta cu mierea si a mers putin