| ddddidi a întrebat:

Cum as putea sa scap de celulita din jurul burtii?

Răspuns Câştigător
| nicoletalavinia14 a răspuns:

In niciun caz nu incerca cu creme
si daca vrei sa incerci cu ele,iti trebuie ceva de calitate,foarte bun iar astea sunt de obicei scumpe
cea mai buna metoda de slabit este sportul!
Deci,sport!
Mergi cat mai mult pe jos,cateva exercitii dimineata, seara, nu manca dupa 6-7 seara, fara prajeli...le stii si tu, vechea poveste.

7 răspunsuri:
ÉrotiqueConseils
| ÉrotiqueConseils a răspuns:

În primul rând ai nevoie de voință.
Evită alimentele grase și bogate în calorii precum prăjelile și dulciurile, și axează-te mai mult pe fructe și legume.
De asemenea, bea în fiecare dimineață un ceai de soc, pentru că acesta împiedică metabolizarea zahărului și transformarea lui în țesut adipos.
Fă multă gimnastică, și dacă îți permite timpul, jogging în fiecare dimineață.
Uite și câteva exerciții pentru prevenirea/combaterea celulitei:
http://www.garbo.ro/......na-2.html.
Baftă!

| ImiPlaceSaEnervezLumea a răspuns:

Crema anticelulitica (incearca supliform-un produs naturist) in combinatie cu masajul zonei si exercitii care sa puna in miscre muschii abdominali!

| alexralu34 a răspuns:

Incearca sa faci exercitii multe(sport)si sa mananci sanatos, cremele nu-s bune dar daca vrei sa incerci...

| aryana1991 a răspuns:

Prin exercitii abdominale

| shadovv a răspuns:

Nu ai cum sa slabesti doar intr o zona. Baga jogging si mai putin mec, kfc, mall, cartofi prajiti, paine. Punct.

| askmenow a răspuns:

Ridica-te de pe scaun!
Statul cu orele pe scaun, pe canapea, in masina ne afecteaza sistemul limfatic, iar acesta nu mai este capabil sa indeparteze toxinele din organism. Daca lucrezi la birou, asta nu trebuie sa fie o problema. In fiecare ora, ridica-te de pe scaun si plimba-te cel putin 10 minute. In pauza de masa, mergi pe jos pana la un restaurant mai indepartat.
Iar in timpul liber, nu uita de plimbari in parc, padure, si pe langa faptul ca te ajunta sa scapi de celulita, plimbarile in are liber sunt si foarte relaxante.
Mai putine grasimi
Masajul cu fel de fel de creme anticelulitice nu-si vor face niciodata efectul daca consumi grasimi saturate. Evita sau chiar renunta pentru perioade de timp la carnea rosie, lactatele, produsele de patiserie, dulciuri si prajeli.
Foloseste eficient cremele anticelulita
Un masaj eficient cu o crema anticelulita porneste de la…glezne. Maseaza de la glezna in sus pentru a stimula eliminarea de toxine. Nu se vor vedea rezultatele dupa o noapte, dar persevereaza si nu lasa sa treaca nici macar o zi fara masaj.
Ceaiuri anticelulita
Pe langa cremele anticelulitice, ceaiurile din plante medicinale ar trebui sa fie nelipsite. Ele complementeaza tratamentele de uz extern.

sursa http://scapidecelulita.com/3-trucuri-simple-pentru-a-scapa-de-celulita/