| anonim_4396 a întrebat:

As putea sa scap de celulita cu jogging?:-s

Răspuns Câştigător
| MishuD a răspuns:

Da, cu jogging scapi de celulita, burta etc. si in plus iti creste si rezistenta la efort fizic. Nu mai obosesti asa usor urcand 10 etaje de bloc cu 2 sacose mari in mana.
In 3 saptamani am scapat de vreo 5kg alergand o tura de lac (aproximativ 5km) cam de 3-4 ori pe saptamana.

| Dyaanaa a răspuns (pentru MishuD):

5 km fara sa te opresti? Am sa incerc si eu, am mai alergat dar nu m-am tinut ''de treaba''laughing)in fiecare saptamana:-s

| MishuD a răspuns (pentru Dyaanaa):

Da, 5km fara sa te opresti.
Mai putin in primele zile cand te opresti la fiecare 3-400 metri si simti ca mori. Dar dupa maxim 2 saptamani (8 zile) de alergat te obisnuiesti si poti sa alergi 5km fara sa te opresti.
Conteaza foarte mult sa nu faci pauze lungi intre zilele de alergat, maxim 2 zile pauza, altfel te apuca lenea si nu prea reusesti sa te tii te treaba (iti zic din proprie experienta laughing )

| Dyaanaa a răspuns (pentru MishuD):

Da stiu, tocmai de aia nu m-am tinut de treabalaughing

10 răspunsuri:
| SoundWaveR a răspuns:

Da si eu fac jogging si deja am scapat de cateva kg dar alerg cate 150m dupa ma opresc

| Dyaanaa a răspuns (pentru SoundWaveR):

De cate ori pe saptamana alergi?

| SoundWaveR a răspuns (pentru Dyaanaa):

In fiecare zi

| Ranasie a răspuns:

Da.

| Carmenutz111 a răspuns:

Da! Dar trebuie sa te duci putin si la fitness! happy

| Dyaanaa a răspuns (pentru Carmenutz111):

Nu prea am posibilitati financiare ok ca sa pot merge si la fitness tocmai de aceea am ales joggingul.

| Carmenutz111 a răspuns:

Da! Dar trebuie si la fitness...