| TheBlackSwan a întrebat:

Cum as putea sa scap de petele ramase de la cosuri de pe fata?
Help me plss. Dau fundita:*!

13 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Folosește o cremă de față pe bază de colagen.
Pa, pa.

| Adry05 a răspuns:

Corectorul tratează astfel de probleme.

| danielaxyz a răspuns:

Masca cu argila, crema cu extract de melc

| Bondarel99 a răspuns:

Daca sunt pete poti scapa usor de ele prin exfoliere regulata pe o perioada mai mare de timp. Daca sunt cicatrici e mai greu mai ales daca sunt adanci,dar exista procedee ca microdermabraziunea care se face in saloane/cabinete sau dermabraziune care e mai dura si necesita spitalizare.
Poti scapa de astfel de semne, dar in niciun caz cu crema de galbenele, de melc, de urzica, masca cu argila sau alte aberatii laughing

| Kasia a răspuns:

Foloseste o crema pentru depigmentare

| michelia a răspuns:

Nu poti scapa de ele, raman ca si cele de la varsat de vint. In timp ( asa, cam vreo 10 ani) se mai intind.
Concret, poti doar sa le mai acoperi cu fond de ten.
Daca nu sint multe de tot, lasa-le asa, se obisnuieste lumea cu ele, inclusiv tu.

| CrazzzyA a răspuns:

Nu ai cum sa scapi. Se vor vindeca singure cu timpul. Ai putea totusi sa te dai cu crema de galbenele.

| emiliaalexandra a răspuns:

Traditional :usturoi pisat sau bicarbonat de sodiu stins cu lamaie

| bernik a răspuns:

Nu este adevarat eu am avut varsat de vand si am scapat de petele ramase si de la cosuri...te duci la un doctor dermatolog sa iti prescrie o crema potrivita pentru tine si o sa evzi ca iti trecelove struck sau poti sa iti dai cu aloe vera...dar nu crema..frunza lui si aia ajuta.dar pentru un efect mai rapid la doctor cu tinelove struck sper ca te-am ajutat. funda?

| michelia a răspuns (pentru bernik):

Nu mai amagi fata degeaba! Am si eu copii si au ramas cu citeva semne, asa cum au ramas si copiii medicilor la care o trimiti!

| bernik a răspuns (pentru michelia):

Pai nu o amagesc ..eu ii zic ca mie nu mi-au mai ramas..si acum ea face ce vrea poate sa av asculte pe dumneavoastra (sunteti mai mare nu imi permit sa vb la pertu)sau incearca si varianta mea

| michelia a răspuns (pentru bernik):

Bine, tu vrei funda aiahappy. Apreciez atitudinea ta, esti un copil bine educat.

| bernik a răspuns (pentru michelia):

Nu vreau fundita stati linistitahappy eu nu raspund la intrebari pentru puncte, raspund pentru ca nu am alta ocupatie..si daca stiu raspund si eu. daca nu tac ca e mai bine. si multumesc si dumneavoastra sunteti de treaba:d