| MekKea_Roberto_1995 a întrebat:

Cum as putea scapa de cosuri?

4 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Trebuie să te vadă cel puțin medicul de familie, poate fi de natură hormonală sau o infecție a pielii, toate astea pentru a face un tratament adecvat.
Pa, pa.

| Dobrin_Maria_1999 a răspuns:

Cosurile sunt obisnuite la perioada asta. Depinde daca ai acnee -puncte negre si cosuri.

| TipuCuIntrebarile a răspuns:

Mergand la medic(dermatolog) si iti da el creme, tratamente

| biancaflorina05 a răspuns:

Skinoren gel de 3 ori pe zi timp de o luna si dupa, daca ai cicatrici, crema de galbenele
Sau daca e o acnee mai grava, Zineryt (e cam scump dar merita) in combinatie cu o crema hidratanta, pentru ca usuca pielea
Dar cel mai indicat ar fi sa vezi un dermatolog happy