| Amikasss a întrebat:

Cum as putea scapa pana cand incepe scoala de cosurile si punctele negre de pe fata?

3 răspunsuri:
| MarioOnette a răspuns:

Hey! Pai in primul ran NU le sparge, e scarbos si iti raman si urme pe fata.O sa iti spun si eu o metoda:1)Trebuie sa te speli pe fata cu apa si sa te speli cu un sapun curat.2)Apoi te stergi cu un prosop curat.3)Poti sa iei o lingurita mica, mare nu conteaza, ceea ce conteaza este sa fie rece, poti sa o bagi la trigider si apoi cand o scoti ti-o pui in locul unde ai cosuri, ajuta la desumflarea acestora, apoi poti, daca vrei sa te dai cu o crema hidratanta de fata, dar nu este neaprata doar daca vrei tu.Vei vedea ca peste cateva zile nu vei mai avea cosuri.Ale 4 metode(din care le stiu eu) sunt:1)Rade coaja de portocala, amestec-o cu putina apa si aplic-o pe zole afectate de cosuri.Este un tratament eficient.2)Aplica in mod regulat pe cosuri suc de lamaie.Lasa-l sa actioneze timp de maimum o oar apoi clateste zona cu apa calduta.3)Datorita proprietatilor sale antiseptice usturoiul este folosit de foarte mult timp in tratarea cosurilor.Este foarte simplu, nu trebuie decat sa freci zonele afectate de acnee cu usturoi crud.4)Aplica timp de 15-20 de minute castravete ras pe fata, ochi si gat, dupa care indeparteaza-l cu apa calduta.Acesta este un excelent tonic pentru tenurile cu cosuri si previne aparitia cosurilor si a punctelor negre. Sper ca te-am ajutat! BaFta

| Farmec a răspuns:

Statisticile spun că mai mult de 90% dintre adolescenţi vor suferi la un moment dat de acnee. Pe lângă o alimentaţie sănătoasă, pe lângă igiena zilnică a feţei şi măştile cu argilă, acum poţi scăpa de acnee în doar 4 săptămâni.

Gama Gerovital Plant Stop Acnee, special concepută pentru tenul cu imperfecţiuni, este primul pas către o piele sănătoasă şi un chip luminos. Cu o eficacitate antiacneică demonstrată clinic de 83%, produsele gamei Stop Acnee te scapă de acnee în doar 4 săptămâni. Urmand acest link vei gasi o schema de tratament care implica produsele din gama Gerovital Plant Stop Acnee: http://farmec.ro/produse/ten/crema-ultra-activa-98.htm. Referitor la punctele negre, este important sa te demachiezi zilnic ( dimineata si seara), indiferent daca te machiezi in ziua respectiva sau nu. Concret, trebuie sa te demachiezi pana cand discul demachiant ramane curat

| Amikasss explică (pentru Farmec):

Cum sa fac aceste metode DOAR LA 12 ANI!