| anonim_4396 a întrebat:

Cum asi putea sa scap mai repede de celulita? fac foarte mult sport...insa mai am de muncit un pic... vreau sa scap mai ales d partea excesiva de celulita, din zona abdomenului si a soldurilor... ce fac?

5 răspunsuri:
| LoveForShania a răspuns:

Este foarte bine ca faci sport, dar mai bine ar fi sa alergi in fiecare dimineata cate 10 minute, in aer liber.Nu o alergare rapida pentru ca nu esti la concurs. O alergare usoara, si apoi incepi mai rapid dar nu foarte tare. Daca esti la scoala si nu poti alerga dimineata, trezeste-te mai devreme si alearga 10 minute si sa faci 30-40 de abdomene.Stiu ca va fi mai dificil sa te trezesti foarte devreme, dar daca vrei sa arati bine trebuie si sa faci mici eforturi.

| alexa a răspuns:

Iti scriu dintr. o revista niste pasi pe care ar trebui sa. i urmezi, desi nu stiu daca ai posibilitatea
primul pas ar fi imapchetarea cu alge maruntite, urmata de un masaj cu uleiuri esentiale.concentratul de guarana, impachetarea cu alge si masajul cu uleiul diminueaza depozitele adipoase, ajuta la evacuarea toxinelor, circulatia sangvina este activa, iar pielea isi recapata fermitatea si lasticitatea
un alt pas ar fi masajul cu aparatul de vibromasaj.este un dispozitiv cu role, care are efecte in stimularea circulatieie sangvine si eliminarea lichidelor si toxinelor din corp.depozitele adipoase scad in cm.
un al treilea pas ar fi imapchetarea cu alge si anmol, cu efect detoxifiant si nutritiv pentru epiderma
al patrulea pas este hidroterapia care foloseste aburul, hidromasajul cu apa care contine vitamine si uleiuri si hidromasajul cu dusuri
tine. te de sport
incearca macar catea sedinte la un salon cu aparatul de vibromasaj, intreaba aqlo si de cateva creme(desi banuiesc ca ai mai folosit)
multa bafta

| Sara2 a răspuns:

E bine ce faci, toate ca toate dar renunta la apa minerala si sucurile acidulate, bine si alimentatia conteaza

PsihoSex
| PsihoSex a răspuns:

Jogging, alimentatie corespunzatoare, bicicleta cu cuplu maxim greu, cel putin 2 ture a cate 10 15 km pe zi, in doua - 3 ture!, hidratare corespunzatore, si aparat cu centuri cu aparat de vibromasaj, in picioare! Succes!

| .... a răspuns:

Cremele scumpe, cu efect anticelulitic, pot fi inlocuite cu zatul cafelei sau cu malai. Aspectul de coaja de portocala, pe care il capata pielea in zona afectata de celulita, se va imbunatati, cu siguranta, daca masati zilnic locul, in mod energic, cu zat de cafea sau malai umezit. Tratamentul trebuie completat macar cu o jumatate de ora de miscare zilnica. P. S poti sa amesteci zatu cu o crema hidratanta si chiar dupa ce faci masaju sa te infoliezi cu o folie de plastic)