| Scarlettt a întrebat:

Am 15 ani 1, 56 m si 47 de kg... Mi se apare cam mult, si vreau sa slabesc mai ales, MAI ALEs in zona coapselor pentru ca am foarte multa grasime si chiar celulita, si in zona soldurilor dar si a abdomenului (par prea grasa, ma uitam cand am fost la mare ce grasaaa paream! ) crying
Dieta nu vreau sa tin, am un stil de viata nesatos, nu fac sport, mananc ce apuc... Nu vreau sa renunt la alimentatia cu calciu pentru ca inca sunt in crestere si dezvoltare a oaselor... Deci daca-mi recomandati un sport (de preferat acasa) ca sa ard grasimile alea sau sa le transform in masa musculara!
La primavara vreau sa ma reapuc de inot!

8 răspunsuri:
| darriya a răspuns:

Nu esti grasa.n-ai idee cat as vrea sa am kg tale chiar si mai mult sunt de aceiasi inaltime cu tine si imi doresc sa ma ingrasi.sad tu ai o problema mental nu fizic. fetelor nu va mai luati dupa "modele" care apar la tv alea au meseria asta de model in care trebuie sa fie slabe, voi ce meserie aveti, de va doriti sa slabiti? stiti cat de greu e si pentru ele, care mananca o data pe zi si atunci o rosie si un pahar cu apa? de ce va prostiti?

| FGirl a răspuns:

1.Nu esti grasa!
2. Poti sa faci cat sport vrei tu, dar daca nu mananci mai sanatos nu vei reusi sa slabesti nici un gram.
3. Tae-bo e un sport ce poate fi facut usor acasa si arde muuulte grasimi. Ti-as recomanda si alergatul (daca ai unde).

Craciun fericit!

| Scarlettt explică (pentru FGirl):

Mersi la fel:**!

| nescafe720 a răspuns:

Pe mine asta m-a ajutat foarte mult. http://www.insportline.eu/......per-02.jpg cam o jumate de ora pe zi. e foarte eficient (cel putin la mine a functionat). Eu nu mananc paine (e o problema medicala) dar mananc dulce deseori (ciocolata, bomboane, jeleuri) si chiar a mers. ar mai fi si o minge din aia de aerobic dar aia e mai scumpa. Oricum si ceva cu greutati te poate ajuta. gasesti tu prin casa ceva. O banda de elastic foarte tare, mai scurta pe care sa o intizi cat poti tu de tare (cu picioarele). O minge care nu iti mai trebuie o umpli cu apa (minge din aia mare pentru copii) si faci exercitii cu ea. http://www.youtube.com/watch?v=MjiI44rhLWg spor!

| Khrystinna a răspuns:

Pai incearca Kangu Jump. Sau daca vrei neaparat acasa fa aerobic. Cauta pe youtube videoclipuri cu aerobic si fa aceelasi lucru acasa. Stiu ca suna ciudat, dar colega mea de banca face in fiecare sambata si arata super! happy Succes! ♥♥

| florida5654 a răspuns:

Pai fa si tu exercitii fizice, nu mai manca multa paine incearca sa mananci cat mai putina si nu doar fripturi si fast food mananca si tu ciorba

| Scarlettt explică (pentru florida5654):

Nu mananc fripturi laughing, nu prea- mi place carnea de porc, fast food nu, dar mananc muulta paine si prajeli dar si dulciurix_X