| anonim_4545 a întrebat:

Cum ati slabit cel mai mult? Exercitii fizice, dieta sau aman2 combinate? Ce dieta mi recomandati si ce tip de exercitii? thx:*

7 răspunsuri:
| Denisa a răspuns:

Eu tin dieta 7 kg in 7 zile. O gasesti pe net. Nu e foarte grea, nu slabesti 7 kg in 7 zile dar slabesti vreo 5. Sportul e foarte important daca nu vrei sa ramai cu "urme" de la diete, gen vergeturi. Nu trebuie sa te fortezi foarte tare. Nimeni nu zice sa faci 1000 de abdomene si 50 de minute de alergat, dar macar 50 de abdomene, 15 minute alergat sau mers pe jos cate o ora e necesar. Daca poti face sala e si mai bine numai ai grija ca dupa ce mergi de la sala sa nu mananci decat dupa 2 ore. Eu mancam dupa ce faceam sala si uite asa m-am ingrasat 2 kglaughing

| Bunny a răspuns:

Amandoua. Diete. pai cel mai important este sa bei 2 litrii de apa/ceai pe zi. De mancat sa ai 3 mese pe zi din fructe, legume, lactate. Ultima masa sa fie inainte de 7 seara. Exercitii fizice:pentru burtica cele mai bune sunt abdomenele sau sa stai in picioare lipita de perete/dulap si sa iti sugi burta(stai 5-10 secunde) apoi expiri aerul(si repeti asa de cateva ori). Pentru picioare si celulita cred ca cel mai bine sa alergi sau sa urci si sa cobori scari.La mine asa a functionat.Succes:*:*!

| GOODLUCK a răspuns:

Buna! Poi din cate stiu eu dieta in combinatie cu exercitiile fizice te vor face sa ajungi la greutatea dorita. Dietele trebuie sa fie bogate in fructe legume carbohidranti, si nu uita bea multa apa sau ceai (verde in special ). Exercitiile fizice depind si de zona unde vrei sa slabesti asa ca eu iti recomand urmatorul ghid :
http://www.sfatulmedicului.ro/......izice_1593

P. S:Si nu uita multa vointa!
Sper ca te-am ajutat!

| Deea dYdY a răspuns:

Dieta fara sport nu functioneaza si inversa, daca faci sport de te rupi, dar manci fff mult te ingrasi, deci amn2 pentru rezultate, se pare ca toata lumea vrea sa slabeasca si iti inteleg aluzia @diana, ar trebui sa ne acceptam mai mult ca doar modele nu putem fi!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu sincer am slabit in 14 zile 14 kg, pe baza de stres, deci cautati-va ceva sau cineva sa va streseze si apoi inca 2 in 6 zile kg pe baza de sport si dieta(deloc exagerata), uite chiar acum merg la un alergat

| Diana3509 a răspuns:

Mi-am taiat o mana si am pierdut 10 kg. MERGE!

| Diana3509 a răspuns:

Mi-am taiat o mana si am pierdut 10 kg. MERGE! Incearca si tu!