| ColorfulRainbow a întrebat:

Cum am slabit fundul meu nu arata prea bine si as vrea sa-l tonific.
Ce exercitii fizice imi recomandati?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
| Ddys a răspuns:

Genoflexiuni : Stai in picioare cu abdomenul incordat si calcaiele lipite, labele picioarelor pe diagonala, orientate catre exterior.
Tine mainile pe spatarul unui scaun pentru ca sa-ti mentii mai usor echilibrul.
Indoaie genunchii si inalta calcaiele in timp ce cobori incet catre podea, pana cand fundul este la acelasi nivel cu genunchii.

Ridica-te tinand spatele drept si fundul incordat. happy

| Cosmin86 a răspuns (pentru Ddys):

Tu de unde ai luat exercitiul ala? Genuflexiunile se fac corect cu picioarele departate, la nivelul umerilro si varfurile putin in afara.

Si de preferinta cu greutate, nu pe liber.