| Cîmpulungeanu_Larisa_2001 a întrebat:

Cum ati slabit? Sugerati diete, va rog.

5 răspunsuri:
| cristimihailov a răspuns:

Buna,

Eu te-as sfatui sa treci pe vegan si vei slabi usor in timp de 6 luni un an.

Partea frumoasa este ca ramanand pe dieta aceasta este usor si vei vedea beneficii si in sanatate.

E important ca dieta sa fie saraca in uleiuri vegetale.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Am slabit pentru ca amanam mesele. De dimineata mancam o banana si o placinta si pe la 7 seara o farfurie de mancare gatita si cam asta era. Eventual si ceva dulce pana la cina si nu simteam nevoia sa mananc mai mult, nu era o dieta ci pur si simplu asa-mi obisnuisem organismul ani la rand.

| NAT0 a răspuns:

Prin magie.

| Miss25JK a răspuns:

Nu am slabit pentru ca nu sunt si nu am fost niciodata grasa, apoi nici nu as incerca sa slabesc prin vreo metoda minune. Ai putea sa mananci sanatos, sa eviti sucurile acidulate, sa eviti sa mananci dupa ora 19, sa o lasi mai usor cu dulciurile, carbohidratii, etc.

| xXDody14 a răspuns:

Dieta este urmatoarea: 4 ingrediente orez, mei, hrisca si grau, le poti combina cum vrei tu, terci, bere, paine. Se tine 7 zile, desigur 7/7. Atentie doar o saptamana, mai mult este nociv, apoi poti incepe sa faci sport, cat mai multa miscare este buna si nu nociva. Ideea este ca dieta nu este o dieta este o detoxifiere.