| anonim_4396 a întrebat:

Cum creste parul repede?

Răspuns Câştigător
| kitiku a răspuns:

Fiole de Revalid, 2 pe zi, cu masaj fara spalare (ca nu lasa parul gras) 1 saptamana, apoi cate 1 pe zi timp de 2 saptamani, apoi 2-3 pe saptamana si spala-te cu un sampon profesional (ca de ex. de la Subrina sau Londa). Am fost foarte multumita de reteta asta. Ajunsesem sa-mi culeg parul de pe covor. Acum arata de invidiat. Poti incerca si o sa vezi ca vei fi foarte multumita.

23 răspunsuri:
doiny
| doiny a răspuns:

In primul rand, indiferent de tratamentul pe care il vei urma, sa nu te astepti la efecte foarte rapide.
Este foarte importanta alimentatia, care sa cuprinda produse bogate in proteine, cum ar fi: ficatul de vita, ouale, fasole verde, peste si vitamina A, de exemplu morcovii. Se spune ca un consum marit de castravete ar stimula cresterea parului. Poti, de asemenea sa iei vitamine pentru par: Revalid(este eficient luat cel putin 3 luni), Miss Vitaal.
Exista sampoane speciale pentru cresterea parului: "Sampon nutritiv pentru cresterea parului" de la Favisan, "Sampon cu extract de urzica" de la Corona etc.
Ca tratamente naturiste poti folosi:
-infuzie de rozmarin, cu care iti clatesti parul;
-masca din ulei de ricin+galbenus de ou, se amesteca foarte bine si se maseaza pielea capului; dupa 1 ora se spala parul;
-poti sa-ti prepari singura un sampon format din 2 galbenusuri+ 2 linguri tinctura de brusture+ 4 linguri apa;
-FOARTE IMPORTANT este masajul zilnic al scalpului, in jur de 5 minute. Poti efectua acest masaj, pentru o eficienta ridicata, cu tinctura de ardei iute (foloseste aceasta tinctura doar de 2 ori pe saptamana).

| DenissaDeea a răspuns:

Taieti varfurie la par cel putin odata la 2 -3 luni, foloseste pentru crestere si regenerare sampoane de orce marca pe baza de urzica, balsamele pe baza de tarate de grau, eu sunt fff. multumita de aceste produse, previne aparitia matreti se trateaza si mentine un par sanatos, ofera o crestere eficienta, reduce caderea parului, si ramane usor de pieptanat.

| Bishop a răspuns:

Daca iti tai varfurile in fiecare luna

| Diva a răspuns:

Foloseste tratamentul pe baza de petrol de la Farmec ajuta la cresterea rapida a parului.Bafta

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Cu ulei de ricin

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

CLATESTE PARUL DUPA CE LAI SPALAT CU CIAI DE URZICA SI MESTEACA.

| ursulettbxio a răspuns (pentru anonim_4396):

Deci, clatesc parul dupa ce l-am spalat cu ceai de urzica si mesteca?

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Dupa ce ai spalat parul cu sampon clateste cu ceai de urzica, de frunze de nuc, musetel sau cimbrisor... face ca parul tau sa creasca mai repede, usor de pieptanat si face parul mai des si sanatoss`! chiar functioneaza eu am incercat si sunt foarte multumita.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Cu ulei de ricin

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Cum creste parul

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Solutiile pe baza de petrol din farmacii iti opresc caderea parului dar nu iti garanteaza cresterea acestuia.eu obisnuiesc sa folosesc gaz inainte de spalare stau o noapte cu el pe par a doua zi ma spal fff bine! asa o sa iti creasca parul garantat! fara pastile si alte minuni pe baza de hormoni care nu fac decat sa te ingrase sau mai stiu eu ce matahala te faci pe urma. pe bune!

Alte răspunsuri
anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Pe mine fiolele de revalid nu m-au ajutat deloc

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Incercati Petroleum de la Gerovital. E foarte bun. Anca

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Eu folosesc Sampon REVALID este foarte bun si accesibil ca pretwinking Multa Bafta Va Urez! :*

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Ulei de ricin

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Totul depinde de metabolismul fiecarei persoane, de alimentatie si alti factori care actioneaza. In fine, pentru cresterea parului eu am folosit ulei de masline extra virgin + galbenus de ou+miere+lamaie. Rezultatele au fost vizibile dupa cateva saptamani(acest lucru l-au observat colegele mele de la facul). Chiar se minunau de parul meu (vb serios). Eu va recomand aceasta masca cu incredere pentru ca nu aveti ce pierde. pa pa! toate bune!

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Eu am luat niste fiole de la plafar dar nu mi s-a parut mare lucru. Mie mi-au lasat impresia ca doar miroseau frumos si atat( de cresterea parului nu putea fi vorba). Imi puneam o fiola la radacina parului, apoi masam 10-15 min(pe parul ud, dupa spalare). Tot uleiurile sunt mai bune (de masline si ricin), parerea mea. Si, apropo tot pentru cresterea parului si regenerare am luat si niste capsule tot de la plafar ( 24 lei 30 buc). Se administreaza zilnic, fiind un supliment alimentar. Pa pa! Si un par frumos si sanatos pentru toata lumea!

Alte răspunsuri
anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Http://www.naturaplant.ro/produse/1411/Sampon_nutritiv_pent

ru_cresterea_parului

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Daca il ingrijesti foarte bine.Mie asa mi-a crescut.

| and0bv a răspuns:

Masaj la radacina scalpului cu ulei de ricin

| anca_4362 a răspuns:

ulei de ricin