| maja a întrebat:

De ce imi creste parul pe picioare asa de repede?!?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
15 răspunsuri:
| elena a răspuns:

Pentru ca mergi mai tot timpul in pantaloni. Asa-i? Este serios ce-ti spun.

daniela
| daniela a răspuns:

Daca ai apucat sa-l razi sau sa folosesti crema epilatoare e normal... Multa ceara si o sa vezi ca nu mai apare nici atat de des nici atat de repede. Sau aparat epilator e ceva la mijloc.

mumoasa
| mumoasa a răspuns:

Foloseste ceara.Doare ingrozitor, dar macar sti ca 2-3 saptamani nu mai ai nici un fir de par pe picioare big grin
Succes!big grin

ardnaxur1961
| ardnaxur1961 a răspuns:

De obicei, parul creste mai repede si mai des atunci cand il razi cu lama. Incearca sa te epilezi cu un aparat electric, sau, daca rezisti, cu ceara. Acestea smulg firele cu radacina si, in timp, parul se va rari.

| CrucifiedCountess a răspuns:

Te tragi din maimutza..deci esti paroasa genetic! glumeam! nu ma taxa! e doar o gluma! :-s :-ss

| Cryssy a răspuns:

Ce intelegi tu prin asa de repede?

| CoLoRsS a răspuns:

Din cauza lamei, dar daca zici ca te iei cu ceara...

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu e vb ca daca te epilezi cu lama iti creste parul repede... Faza e ca asa iti este tie feluu happy

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Piii asa imi creste sh mie parul repede pe picioare ma fac cu bigu astazi sh maine este crescut am zis sa incerc cu ceara rece. si am incercat sh sa stii ca acum o saptamana m-am fqat si dabia acum a inceput sa creasawinking

| REMiXDJ a răspuns:

Este si din cauza lipsei sex-ului regulat si a consumului prea mare de cafea, tigari, dulciuri si sucuri care accelereaza cresterea parului.

Răspuns utilizator avertizat
| maja explică:

Ma epilez cu ceara, dar parca creste imediat.Nu sunt atat de obsedatata de asta cat sunt de curioasa, cred ca sunt blestematalaughing

| maja explică:

Nu doare asa rau, adica pentru mine e o senzatie placuta laughing Crucified_Countess, macar stiu adevarul in legatura cu istoria omeniriilaughing

| maja explică:

Nu doare asa rau,adica pt mine e o senzatie placuta laughing Crucified_Countess,macar stiu adevarul in legatura cu istoria omeniriilaughing

| maja explică:

laughing deci... nu port pantaloni, folosesc ceara laughingfac sex exact asa cum trebuie nu beau doar fumez, ma epilez cu cearta si intr-o saptamana incepe sa-mi cearsca,, avand in vedere ca prietenelor mele incepe sa la creasca dupa 2-3 saptamani.de ce?!:-s