| Dilaa98 a întrebat:

Cum e cel mai bine sa te epilezi la subrat?

20 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

laughing))))

| 4EverFriends a răspuns (pentru anonim_4396):

Ce? e eficient 100% rolling on the floor

| Cristinaaa57 a răspuns:

Crema depilatoare ori lama e acelasi lucru

| Tinna666 a răspuns:

Cu ceara

| Tinna666 a răspuns:

Crede-ma nu vrei sa te faci cu epilatorul laughing doare de 100 de ori mai tare, cel putin la mine asa e laughing

| Dilaa98 explică (pentru Tinna666):

Credeam ca ceara e cea mai dureroasa laughing

| Tinna666 a răspuns:

Cu ceara tragi o data si ai scapat.cu epilatorul e ca si cu penseta, simti fiecare firicellaughing eu nici pe picioare nu suport epilatorullaughing
Vara asta cand am mers la mare nu imi crescuse destil parul pe picioare ca sa il pot lua cu ceara si am fost nevoita sa folosesc epilatorul.nu voiai sa ma vezi laughing strangeam din dinti cat puteam si am transpirat toata de durere laughingclar nu mai fac asta!laughinglaughinglaughing

| Dilaa98 explică (pentru Tinna666):

De unde pot face rost de ceara?
Si cum se procedeaza? laughing

| Tinna666 a răspuns:

Oh,grea intrebarelaughinge mult de scrislaughingdeci
Iti vei cumpara ceara cu rulon si benzi simple, fara ceara pe ele! o gasesti si in market-uri sau in magazine cu produse cosmetice. ceara costa in jur de 6-7 lei iar benzile 7-8 lei.
Daca nu vrei sa iti cumperi aparat de incalzit ceara(pe care il gasesti la 1001 articole cu 20-30 lei poti incalzi ceara in cuptorul cu mocrounde(pusa in picioare.am tinut sa mentionez asta ca am intalnit o fata care a pus ceara culcata si a curs toatalaughing ) la puterea cea mai mica timp de 7-10 min(te poti uita din cand in cand la ea.trebuie sa ajunga sa fie lichida)
Dupa ce ai incalzit ceara intinzi pe zona in care vrei sa te epilezi,pui un strat subtire si pe banda, apoi pui banda pe zona respectiva, freci putin si tragi.
FOARTE IMPORTANT! ceara se pune in directia cresterii firului de par si se trage in directia opusa dar trebuie sa ai grija sa nu tragi in sus, trebuie tras pe langa corp, intelegi ce vreau sa spun.
Pentru ca esti incepatoare nu vei reusi sa te faci singura la subrat dar poti ruga pe cineva sa te ajute.ai grija ca daca nu ti pielea intinsa si tragi in sus risti sa te invinetesti happy

Eu ma fac cu ceara de zahar facuta in casa, dar asta e alta poveste laughing

| Dilaa98 explică (pentru Tinna666):

Multumesc mult pentru raspunsuri :*

| Tinna666 a răspuns:

Cu placere kiss
Bafta la epilat laughing kiss

| celdesuspendat a răspuns:

Raspunsul tau imi da transpiratii laughing

| celdesuspendat a răspuns:

Parerea mea, lama sau crema epilatoare.

| celdesuspendat a răspuns (pentru celdesuspendat):

Eu folosesc lama, dar eu sunt un "el". nu cred ca as avea tupeu sa ma fac cu ceara laughing. prea sensibila zona.

| Tinna666 a răspuns (pentru celdesuspendat):

Vaii,crede-ma ca nu e chiar asa dureros laughingeu ma fac cu ceara pe tot corpul(TOT) si e suportabil happysi ma fac si singuralaughing
Dar mna, deja firul de par s-a subtiat la mine.tu daca te-ai facut cu bigul ai firul de par gros si negru si cu siguranta e mai dureroslaughing
Nu stiu de ce mi-ar placea sa te chinui putin cu cearalaughingsa vedeti si voi baietii ce suportam noi laughingca am auzit multi care spuneau chestii de genul cat par are aia peaini, pe burta, etc laughing

| celdesuspendat a răspuns (pentru Tinna666):

Esti sadica! sad
am par pe piept rolling on the floor

| Tinna666 a răspuns (pentru celdesuspendat):

L-am prostit odata pe iubitul meu sa il epilez cu ceara pe piept...nu a mai vrut a doua oaralaughing la subrat inca nu am reusit sa il conving, se face cu bigul laughing
Dar oricum nu se conpara, epilatul cu ceara te tine 2-3 sapt, cu bigul dupa 3 zile trebuie sa te faci iarlaughing

| celdesuspendat a răspuns (pentru Tinna666):

Aoleu saracu' laughing)

| Dilaa98 explică (pentru Tinna666):

Dar cu epilatorul?