| pintexim a întrebat:

Cum este sa te epilezi presupun ca doare nu? Daca se poate sa-mi spuneti o modalitate de a te epila dar fara sa te mai doara asa tare?

Răspuns Câştigător
Răspuns utilizator avertizat
12 răspunsuri:
| Ramo80 a răspuns:

Epilarea cu ceara si cu epilatorul doare dar nu asa de tare incat sa nu suporti. Doar in zona inghinala durerea e destul de mare insa cu timpul te obisnuiesti. Eu de exemplu ma fac cu epilatorul cam de 12 ani(peste tot) happy, parul s-a rarit f mult in toate zonele si incepe sa creasca dupa 2 saptamani. Epilarea cu crema este nedureroasa dar parul apare f repede. Ca un mic ajutor inainte de epilare, sa nu mai fie dureros, iti recomand sa faci o baie fierbinte pentru ca porii sa se deschida. In felul asta firele de par se smulg mult mai usor. Eu asa fac. Curaj, te vei obisnui! :*

| WeedGotMeCrazy a răspuns:

Cu crema sau big nu doarelaughing

| SmRpT a răspuns (pentru WeedGotMeCrazy):

Se scrie "bic" din care stiu euthinking

| eandopuncttk a răspuns:

Benzina... chibrit si mai departe te descurci

| pintexim explică (pentru eandopuncttk):

Da foarte dragut...laughing

| eandopuncttk a răspuns (pentru pintexim):

Pai. estehappy nici macar nu te iriti laughing

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Epilatorul este cea mai buna variante, doare la inceput dar dupa ce il folosesti de cateva ori te obisnuiesti. Eu am stat vreo 2 zile pana sa ma ating cu el si la inceput ma iritam, imi dadeau si lacrimile dar acum m-am obisnuit, nu mai e asa chin. laughing

| SmRpT a răspuns:

Exista o crema cu care te dai stai vreo 5-10 min si cade parul singurwinking

| eandopuncttk a răspuns (pentru SmRpT):

Cade doar parul? poate ii cade omului si ce are acolo in par laughing

| SmRpT a răspuns (pentru eandopuncttk):

Asta e partea a 2arolling on the floor...

| alyzee a răspuns:

Orice forma de epilare care presupune smulsul firelor de par doare, acestea sunt: penseta, ceara rece sau calda, epilatorul. Cel mai bun avantaj la aceste forme de epilare este ca firul de par creste mai greu, dat fiind ca este smuls din radacina si aceasta se regenereaza mai greu.
Alte forme de epilare care nu implica durerea, cum ar fi: lama de ras si crema depilatoare, implica indepartarea firului de par numai de la nivelul pielii, in consecinta parul va creste mult mai repede, mai des si firul de par va fi mai gros.

| dedeexde a răspuns:

Cu crema de depilat de la farmec sau veet,
cu ceara doare rau, doar cu laser sa incerci dar costa o gramada de bani si chiar daca i dai, folosesti pentru zonele care meritabig grin bafta