| robertonelson20 a întrebat:

Cum fac sa imi crească barba?

4 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Uitandu-te la calendar cum trec zilele!
Barba creste hormonal si diferit de la copil la copil. La unii creste mai repede, pentru ca organismul lor se dezvolta mai repede ca al tau, iar altora le crete foarte tarziu, fiindca sistemul lor hormonal este f incet.
Din pacate, nu putem infleunta in nici un fel, aceeasta crestere si mostenire genetica!

| MrkiddyKid1 a răspuns:

Ce bine era daca existau astfel de metode, chelia nu ar mai fi fost o problema, exista creme si chestii de genul care zic ca ajuta dar nu fac mare diferenta, risipa de bani. Nu prea ai ce face.

| AnielAn a răspuns:

Da-te cu lama de ras chiar daca nu ai barba. pe fata sunt niste mici perisori aproape invizibili, da te cu lama sau cu aparat de ras. La inceput o sa indepartezi ce ti-a crescut dar dupa iti va creste mai mult si mai des si asa vei avea barba. sunt si anumite creme dar nu stiu exact sa iti recomand.

| alii98 a răspuns (pentru AnielAn):

Nu asa merge, creste mai incurcata decat