| SharlenaGeorgiana a întrebat:

Cum fac sa-mi creasca parul mai repede? Am folosit ulei de ricin dar nu prea a dat roade.Sau nu creste din cauza ca l-am vopsit?sad

Răspuns Câştigător
| Krissa_2143 a răspuns:

N'are nici o legatura vopsitu cu cresterea parului
si nici taiatu varfurilor;) ca nu creste de la varfuri spre radacina (:|
maseaza'ti si tu scalpu si foloseste uleiu ala de 2-3 ori pe saptamana si ai rabdare
nu folosi placa, ondulator, uscator prea mult ca ti'l arde
uite'te si aici - http://sfaturi.eva.ro/......-7070.html
http://raspunsuri.rol.ro/......epede_.htm

poate te mai ajuta:P

7 răspunsuri:
| lala178 a răspuns:

Taierea varfurilor nu il face sa creasca mai repede, este doar un mit.Scurtarea parului doar ii imbunatateste aspectul, pentru ca varfurile arse sunt tunse.

Poti incerca tratamente naturiste, te poti inspira de pe zecile de siteuri si forumuri pentru femei.

http://femina.rol.ro/......arului.htm

| Gigiku a răspuns:

Dai apa la radacini big grin

| maria933 a răspuns:

Eu cand voiam sa-mi creasca repede il tineam impletit si a crescuthappy

| Doar1îngeR a răspuns:

Ia calciu daca nu iti creste parul...pentru ca problema s-ar putea sa nu fie strict la radacina parului ci in organism.

| lovenrt a răspuns:

Nu ...trebuie sa iti tunzi varfurile doa varfurile astea inseamna vre 2 centrimetri pe care piti sa ti dat singura :X

| Klarah a răspuns:

Eu i-am mai taiat din varfuri si asa a crescut mai repede :]

| love27 a răspuns:

Eu folosesc lotiunea de la Gerovital cu Petroleum e foarte buna e in jur de 15 lei, rezultatele sunt chiar vizibile si poti incerca si samponul din aceiasi gama. Le poti gasi in plafar sau in hipermarket depide eu le-am luat din cora(sun plaza). Succes si un par minunat!