| genutzz a întrebat:

Cum fac sa-mi creasca ungiile in cateva zile si sa nu se rupa?

Răspuns Câştigător
| Kamaaa a răspuns:

Iti dau un sfat si eu aveam aceeasi problema credeam ca unghiile mele sunt urate si nu le lasam sa creasca deoarece se exfoliau si se rupeau. Daca ti se la dai in fiecare zi cu oja sau lac ele vor fii destul de tari incat sa nu se rupa :*. Fundita puppy dog eyes?

3 răspunsuri:
Răspuns utilizator avertizat
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Trebuie sa iei vitamine de la A la Z si pentru intarirea lor iti trebuie un tratament Farmec, costa vreo 5 lei asa.
http://didiglamour.blogspot.com/2011/08/oja-lac-de-unghii-tratamente.html

| rusucalin a răspuns:

Hahaha "Ai nevoie de calciu, ca prima idee incerca sa bei lapte zilnic"... ma face sa rad. laptele e pentru vitei. recomand un tratament cu ceapa. cureti o ceapa alba mica si o dai pe razatoare api in zeama care se face iti bagi degetele. pentru a scapa de mirosul de ceapa foloseste praf de budinca de vanilie (e ieftin si scoate mirosul in 3-4 minute). acest tratament este pentru inarirea unghiilor dar pentru crestere ai nevoie de timp... nici parul nici unghiile nu cresc pest noapte