| EmiiLoveYou a întrebat:

Buna!
Mi-am lasat ungiile lungi, dar am o problema 3 dintre ungii s-au rupt pe jumatate.

Ce as putea face sa nu mi se mai rupa?

Răspuns Câştigător
| MLSS a răspuns:

Heyy salut:* pentru intarirea unghiilor poti folosi uleiul de ricin este extrem de folositor sau uleiul de argan, dar uleiul de ricin este mai bun pentru unghii si mai ieftin, te puppp succes:*:***
>big grin

6 răspunsuri:
| GabiiHaș a răspuns:

Sa ti le dai cu lac de cate ori apuci.

| Hydrangeaceae a răspuns:

Bună!
Dacă vrei să fie mai rezistente şi să nu se mai rupă, trebuie să fie mereu date cu lac sau ojă deoarece acestea le întăreşte.
Ciao!

| DianaRocks a răspuns:

Pai date cu un lac intaritor pentru unghii...se gasesc cam oriunde pe la farmacii cred

| marinsakalu a răspuns:

Sfatu meu u le lasa sa creasca mie mi se pare naspa ca o fata sa aiba unghii lungi!

| Cristinuta7342 a răspuns:

Daca sunt unghiile tale seara inainte de somn le dai cu lamie si ele se intaresk.