| Zoya333 a întrebat:

Cum faceti sa va reziste machiajul fetelor? Dimineata`i tenul meu e frumos apoi cand ma intorc de la liceu s`a dus naiba tot sad folosesc fond de ten de la revlon (photo ready) big grin

3 răspunsuri:
| Frumusika24 a răspuns:

Inainte sa te machiazi ai grija sa iti cureti tenul foarte bine, sa il tonifiezi cu o lotiune tonica si sa il hidratezi cu o crema care se potriveste tipului tau de ten.
Foloseste un fond de ten de calitate si care sa ti se potriveasca tipului de ten (adica fond de ten spuma pentru ten gras, lichid pentru ten uscat etc)
Dupa ce te dai cu fond de ten da-te cu pudra, asta sigur o sa il faca sa reziste mai mult.

Pistruii ii poti acoperi foarte usor cu corector, pe care il aplici dupa fondul de ten. Corectorul trebuie sa fie cu o nuanta sau doua mai deschis decat culoarea ta naturala.

| gloria7 a răspuns:

Foloseste pudra fixatoare

| Amalia_7717 a răspuns:

Mergi si roaga o cosmeticiana sa te invete ce sa faci - este cel mai sigur! succes