| Anonimouse25163 a întrebat:

Cum imi dau seama daca sunt frumos sau urat? Vorbesc serios.

13 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

Doja este singurul care ti a raspuns in mod realistic,restul ba ca nu conteaza,ba ca nu e realistica,ba ca sufletul conteaza alte tampenii

in mod clar afli asta prin a vedea daca atragi sau nu sexul opus, intalneste-te cu fetele si vezi care te plac,daca nu te prea place nici una esti urat,bine ele nu recunosc ca nu te plac, ba te vor baga in lista prieteniei, rar o fata sinera in ziua de azi, deci e bine sa vezi poze cu tine, sa vezi simetria fetei tale, ca frumusetea conteaza

| Clorox a răspuns:

Nu te lua dupa persoanele care zic ca frumusetea e subiectiva, de fel acele persoane sunt urate. Exista anumite criterii, o poza ar ajuta.

| Yurisa a răspuns:

Frumusetea e subiectiva

| RAY a răspuns (pentru Yurisa):

Daca asa ar fi nu ar exista oamenii frumosi pentru majoritatea dintre noi

| mirunanicole12345 a răspuns (pentru Yurisa):

Corect.Cine spune că nu.Toți vorbește de parcă o persoana poate sa o placa tot pământul, normal că frumusețea este subiectivă. Vorbește domnul Ray care în viața lui este doar frustrare.Frumusetea este mai mult decât subiectivă, este relativă.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Păi, te uiți în oglindă și vezi dacă îți place ceea ce vezi...

| PumpkinDoll a răspuns:

Sa ai o fri_ura(scue,nu merge tasta)smechera(nici prea de cocalar)sa iti stea parul calumea,sa nu ai nasul nici prea mare nici prea turtit,sa nu fi gras ca atunci cand o fata o sa te sarute pe gat, s-o avertiei sa nu-si taie limba in ''jawline-ul'' tau, sa nu fi cocosat, cum am is mai sus, sa nu fi gras dar nici schelet(sa ti se vada putin sau mai mult)six pack-ul. Daca ai astea sunt sanse de 80% sa fi handsome(nu ma intrebati de unde am luat procentajul). Apropo, aia care iti spun ca nu conteaa aspectul fiic si doar ''sufletul'' abereaa in ultimul hal.

| wpetterssone a răspuns:

Ești frumos dacă ai un suflet bun, dacă îi ajuți pe cei de lângă tine, în caz contrar ești urât.
Să știi că și cel care a făcut 10 operații faciale pentru că s-a născut cu greutate este frumos în felul lui. Nu contează exteriorul, fizicul, contează intriorul, gândirea, bunătatea, iubirea, pacea, răbdarea îndelungată, voința bună, credința, stăpânirea de sine și blândețea.

| RAY a răspuns (pentru wpetterssone):

Esti fata nu?

| wpetterssone a răspuns (pentru RAY):

Nu. Sunt băiat.

| wpetterssone a răspuns (pentru RAY):

Pentru a fi cu cineva trebuie să cunosc acea persoană. Cum nu le cunosc nu pot să îți spun cu care aș putea avea o relație. Sigur nu le-aș alege pe acestea.

| teo530 a răspuns:

Te uiti in oglinda sau intrebi pe cineva dar linisteste-te nu exista oameni urati

| Doja a răspuns:

Frumusetea nu este subiectiva. Frumusetea este data de cat de simetrica e fata, cat de accentuata este mandibula, inclinatia ochilor (canthal tilt) si cat de aproape esti de proportiile ideale.

Exista aplicatii de genul https://www.prettyscale.com/ unde iti poti pune poza si vei vedea cat de bine esti proportionat.

Insa, pentru a-ti da seama cel mai bine trebuie sa slabesti undeva sub 15% grasime in corp, deoarece gusa, obrajii rotunzi sau alte lucruri de genul asta afecteaza semnificativ proportiile.

| MrkiddyKid1 a răspuns:

Daca trebuie sa iti pui o astfel de intrebare atunci inseamna ca esti urat, sry.

| Lioana a răspuns (pentru MrkiddyKid1):

Daca era urat nu ar fi pus intrebarea. Ar fi fost sigur de asta. Intrebarea indica curiozitate in privinta parerilor altora si neincredere in sine.

| RAY a răspuns (pentru Lioana):

Cum sa fi sigur de asta? omul nu vrea sa fie sigur de nimic negativ, vrea sa fie sigur de ceva pozitiv, nu e vorba de incredere, cand te vezi cu multe si te resping clar ti se duce increderea

| Lioana a răspuns (pentru RAY):

Cand omul e cu adevarat urat nu se poate indoi de asta. Nu se poate intreba daca e frumos sau nu. Stie ca nu e, si probabil are complexe de inferioritate din cauza asta.
Dar cati oameni cu adevarat urati cunosti tu? Mie nu-mi vin prea multi in minte. Bine, frumosi nu stiu aproape deloc. Majoritatea sunt acceptabili, din punct de vedere fizic. Mai departe conteaza comportamentul. Degeaba e acceptabil fizic sau chiar frumos, daca e un porc din punct de vedere comportamental.
Un comportament frumos poate transforma un acceptabil din punct de vedere fizic in frumos sau cel putin dragut. Tot asa un comportament urat transforma un om frumos fizic in unul urat, respingator chiar.
Daca te resping multe nu e neaparat din cauza ca esti urât, e pentru ca nu ai atitudinea potrivita.

| RAY a răspuns (pentru Lioana):

Eu te rog mult sa nu vi cu vrajeli de astea ieftine feminime, poate baiatul nu stie ca e urat, nu stie cum poate afla ca e urat sau nu, apoi dupa ce va avea mai multe experiente va stii cum e, majoritatea dintre noi baieti nu atragem sexul opus, in fapt vorbim de o minoritate care au multe partenere, vorbim de un ratio de 80% cu 20%, lucru demonstrat stiintific si in lumea animala si in lumea umana, daca mergi la orice scoala, liceu, facultate, grup social sunt niste indivizi care au mai multe partenere sexuale fata de restul de 80%, in fapt fenomenul zona prieteniei imi dovedeste afirmatia, mergem mai departe daca majoritatea ar atrage sexul opus ar insemna ca numai exista masculi care au mai multe partenere sexuale si tot daca majoritatea am fi frumosi nu ar fi frumustea asa mult pretuita ar fi ceva normal, ca daca cu toti am avea un miliard de dolari a avea banii nu ar fi ceva special, faza cu daca te respinge nu inseamna ca esti urat sunt minciuni feminime

| Lioana a răspuns (pentru RAY):

N-am venit niciodata cu vrajeli, RAY. Sunt genul de om care spune adevarul in fata chiar daca doare. Daca nu-ti place adevarul meu, ai o problema. Înseamnă că nu poți să accepți că ai probleme cu comportamentul, pentru că la fizic sunt șanse mari să te încadrezi la categoria "acceptabil".
Treaba cu mai multe partenere nu mi se pare normala si nici acceptabila. Detest bărbații care vor asta, si intră pe lista mea de respinsi. Poate că acesta e motivul pentru care nu ai succes la femei.
Nu are rost sa mai continuam discutia pentru ca nu vrei sa accepti parerile unei femei nici macar cand iti vorbeste despre ce le place femeilor. Sau poate nu poti sa accepti nici o parere diferita de a ta. PA!

| RAY a răspuns (pentru Lioana):

Alte vrajeli femimine, bye

| Tpuist a răspuns:

Te uiți-n oglindă, la poze cu tine sau întrebi lumea.

| vjr1979 a răspuns:

Din intrebarea ta reseiese ca esti nehotarat. Mai intai devii hotarat apoi te uiti in oglinda sau iti faci poze si trebuie sa iti faci o parere. Te poate ajuta si stilul vestimentar. Si, desigur ii poti intreba direct pe cei apropiati tie.

| vjr1979 a răspuns (pentru vjr1979):

Reiese, scuze.

| TPUşiUPT1 a răspuns:

Pune o poza cu tine pe un site(nu mai stiu cum se numeste) si o poate vedea doar cine are link-ul si o sa primesti cateva pareri sincere

| Deuteronomul a răspuns:

1. nu prea conteaza
2. de obicei are legatura cu simetria fetei(poti sa iei o poza cu tine si sa o inversezi, ca sa vezi daca arata ciudat sau nu)
2. poti efectiv sa intrebi pe cineva care te-a vazut