| anonim_4396 a întrebat:

Nu pot sa il fac pe prietenu meu sa fie mai apropiat de mine. E tot timpu distant glumet si rece.
Incerc sa vorbesc cu el, sa comunicam pentru a ne cunoaste mai bine, dar el nu ma baga in seama si imi da raspunsuri aiurea (ca pot, de frumos ce sunt, de smecher laughing ). Nu ma ia deloc in serios. Ce pot sa fac?

1 răspuns:
| emabrumareanu29 a răspuns:

Buna,in primul rand trebuie s apurtati o discutie serioasa.
invita-l intr-un loc care ii place, sau in locul unde v-ati vazut prima oara si spune-i ca ai ceva important sa-i comunici.
acolo ii spui ca te nemultumeste faptul ca nu iti acorda atentie si tu nu mia poti continua asa. daca te iubeste, se va schimba daca nu, te va lua peste picior si v-a pleca.