| IrinaStef a întrebat:

Cum imi intaresc unghiile? Sunt foarte moi...

6 răspunsuri:
| Siracuzia a răspuns:

Bună! Le ţii în apă cu lămâie câteva minute.Sau băi călduţe cu ulei de parafină cumpărat de la farmacie.

Răspuns utilizator avertizat
| AikkoxD a răspuns:

Le ţii 5-10 minute în ulei de măsline călduţ. Faci asta de 3-4 ori pe săptămână. Zeama de lămâie te scapă de petele galbene de pe unghii, nu le întăreşte prea mult.

| MMarina a răspuns:

Dale cu lac!

| stαcy a răspuns:

- foloseste un lac bun
- nu folosi apa foarte calda sau fiarta pentru ca devin fragile
- taierea lor trebuie facuta cu o forfecuţă, NU cu unghiera! Daca vrei micsorarea lor cu 1-2 mm foloseste numai pila.
Atentie, pila trebuie sa fie de exemplu dintr-un carton si nu din metal; acesta din urma se incinde, si ataca unghia in procesul de pilire;
- nu folosi oja inchisa la culoare, pentru ca iti ingalbenesc unghiile!
Succes.

| djingeras a răspuns:

Bea lapte in fiecare zihappy