| kissuletzz a întrebat:

Cum pot face sa imi intaresc unghiile? fundita

Răspuns Câştigător
8 răspunsuri:
| Etelca a răspuns:

Buna!
Foloseste ulei de ricin, de masline si sucul de la lamaie.
Pa, pa! :*

| Rakanishuu a răspuns:

Exista intaritor de unghii. happy

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Buna. Si eu am avut aceeasi problema. Incearca intaritorul de unghii de la AVON. E eficient, crede-ma! Bafta! :*

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Unghiile nu trebuie sa fie tari, cu cat sunt mai tari cu atat sunt sansele mai mari sa se rupa dintr-o data. Hidrateazale bine. http://mypsychonails.blogspot.ro/......ls-so.html

Dar pentru intarire eu am folosit solutia cu b5 de la farmec pentru unghii care se exfoliaza, mi-au crescut mari si tari si acum le tot cremuies. :)

| SaschaM a răspuns (pentru anonim_4396):

Ma bucur ca ai gasit articolul meu util :* Sa nu folosesti solutia aia de la Farmec timp indelungat pentru ca are formaldehida si in timp, iti va face unghiile casante. Succes in continuare!

| Dєєa a răspuns:

Ar fi foarte bine daca te-ai da in fiecare seara cu ulei de ricin pe unghii. Ar trebui sa iei si un supliment de calciu (se gaseste la farmacie). Si mai exista un tratament foarte ieftin, dar eficient - umpli un vas cu apa calduta si dezolvi sarea in acea apa, si iti tii mainile in apa sarata 30 min - 1 ora. Unghiile tale se vor intari simtitor, vor deveni mai sanatoase si vor creste mai repede. Succes!

| мαrrýиєlα a răspuns:

Buna!
+ eu am pus ulei de ricin peste ele, si sau intarit putin. ( nu jigniti, este bun si pentru unghii ).