| Angelik_6250 a întrebat:

Cum imi pot albi dinti? eu stiu doar faza cu bicarbonatul
ce pasta de dinti e buna? dau funda sau voturi:X

Răspuns Câştigător
NOname
| NOname a răspuns:

Cea mai rapidă şi eficientă metodă de albire a dinţilor este cea cu laser/lumină pulsată (la stomatolog). Dar este destul de costisitoare (800-1500 RON (depinde de cabinet/stomatolog)), iar efectul ţine numai 6-8 luni. Plus, măreşte sensibilitatea dinţilor, de fapt, ca majoritatea metodelor de albire.
Iar ca să ţi-i albesti acasă puţin (nu se vor albi de tot), poţi să te speli cu bicarbonat sau sare o data la 7-10 zile (nu mai des!), sau cu suc de lămâie, sau cu oţet de mere, iar după cu o pastă de dinţi de calitate (eu prefer Sensodyne).
Succes! Numai bine!

11 răspunsuri:
| push2gl a răspuns:

Http://www.amway.ro/catalog?category=1064
o folosesc de 4 ani si este foarte buna, cam scumpa dar tine mult te asigur

| Annaa a răspuns:

Cea mai buna pasta pentru albire este Blend-a-med 3D White. E testata de mine si e super. Sa ai grija sa pui si bacarbonat daca vrei8 sa ti se albeasca mai repede. Bicarbonatul nu distruge smaltul dintilor, stai linistita. Eu folosesc bicarbonat de 5 ani si nu am patit nimic. Bafta!

| danya5 a răspuns:

Colgate whitening

| Ooops a răspuns:

Pasta de dinti PARODONTAX.Am incercat si merge. FUNDA?

| LarisaDragomir a răspuns:

Mai merge si cu sare si pasta de dinti e fffff buna

| Delisha_4359 a răspuns:

Spala-te cu lamaie big grin

| zzzzz a răspuns:

Nu e bine sa pui bicarbonat pe pasta de dinti. Acesta distruge smaltul dintilor.

| isabela_3247 a răspuns:

Nu incerca orice prostioara pe care o citesti de pe un site,iti poate slabi smaltul dintelui si apoi obtii opusul,o ingalbenire si o sensibilitate oribila.cel mai bine mergi la un stomatolog dar nu recomand o albire a dintilor pentru ca oricum iti slabeste smaltul dintelui favorizand carierea, aaaa mai sunt pastele alea speciale pe care le folosesc actorii probabil se gasesc la farmacii, mergi si intreaba nu ai nimic de pierdut

| Kmy_9711 a răspuns:

Eu folosesc de mult timp Blanx Med, este cea mai buna si costa in jur de 60 lei. So... good luck! happy

| Kmy_9711 a răspuns:

Eu folosesc de mult timp Blanx Med, este foarte buna si eficienta( cutia contine si un BlanXometer, cu care vei putea verifica culoarea dintilor tai), costa in jur de 60 lei. O poti incerca cu toata increderea! Good luck! happy

| Kmy_9711 a răspuns:

Eu folosesc de mult timp Blanx Med, este foarte buna si eficienta( cutia contine si un BlanXometer, cu care vei putea verifica culoarea dintilor tai), costa in jur de 60 lei. O poti incerca cu incredere! Good luck! happy