| anonim_4396 a întrebat:

Cum imi pot indrepta parul fara placa? nu vreau sa se faca foarte subtire si urat.
Mentionez ca sunt baiat

8 răspunsuri:
| LaLaura a răspuns:

Te duci la un salon si iti faci indreptare permanenta ( tine cam 3-4 luni) sau indreptare cu keratina ( la fel, tot la un salon).

| T0T a răspuns (pentru LaLaura):

Dar costa foarte mult!

| LaLaura a răspuns (pentru T0T):

Da, costa, dar nu il distuge si este eficient.

| T0T a răspuns (pentru LaLaura):

Metodele care i le-am dat sunt mai bine puse la punct. Si mai accesibil pentru buzunare. Oricum e baiat nu cred ca ar da atatia bani pe asa ceva laughing Acum sa faca ce vrealaughing Si aia permanenta tine 6 luniwinking Asa stiu eu.

| LaLaura a răspuns (pentru T0T):

Feonul, la fel ca si placa iti distruge parul, pieptanatul se face doar dupa ce parul s-a uscat complet, daca e ud/umed, parul se rupe foarte repede.
Eu de la sampoanele, tratamentele de la avon sau panten fac matreata. Oricum, ce ai scris tu e bun pentru cateva ore, nu o sa ii stea parul drept la fel cum il face cu placa, mai ales daca bate vantul sau e umezeala in aer.
permanentul nu tine 6 luni, ci in jur de 3-4 luni ( dar conteaza foarte mult tipul tau de par, daca e cret, scade durata permanetului sau de cate ori il speli, daca il speli frecvent, durata scade, oricu prin luna a 3-a nu mai este atat de drept ca in primele zile).
El decide cat de mult isi doreste un par drept si daca doreste sa faca sacrificii ca sa il aibe.

| lindemona a răspuns:

Buna,

Cea mai eficienta si sanatoasa metoda, in momentul de fata, este tratamentul cu keratina. Costa ceva mai mult, dar sunt saloane care au pretul in functie de cata keratina trebuie sda foloseasca (dupa lungimea parului). Daca nu ai parul lung, nu e atat de scump. Si tine 5-6 luni. Este si foarte bun pentru par, il repara, il lasa stralucitor si arata foarte sanatos.

Sper ca te-am putut ajuta. Seara fainawinking

| BlaaBlaa a răspuns:

Cu peria si uscatorul de par.

| Imstrong a răspuns:

Indreaptati-l cu keratina la salon sau cumpara-ti perie de indreptat parul. Paa!