| Gavelank a întrebat:

Cum îți dai seama daca o geaca de piele e de femeie sau de bărbat?

9 răspunsuri:
| MihaelaDart a răspuns:

Dupa forma nasturilor care sunt pe partea stanga la femei si partea dreapta la barbati. Daca nu sunt cu nasturi, se aseamana foarte usor dupa croiala.

Bula
| Bula a răspuns:

Pe camasile, paltoanele sau gecile barbatesti, nasturile (si baza capselor) sunt prinse pe partea DREAPTA si gaurile /capacul capselor sunt pe parte stanga (a purtatorului).
La cele pentru femei este invers.

| darrio2007 a răspuns:

Dupa modul cum se inchide in fata. Stanga peste dreapta este pentru baieti, invers este pentru fete.

| darrio2007 a răspuns:

Mai au si un adaos de material cu capse care se inchide peste fermoar. Nu toate, intr-adevar.

| gabicoo a răspuns:

Geaca de bărbați are șliț!
crying

| Lukasssz a răspuns:

Te uiti la eticheta

| Legion7X a răspuns:

Gecile de Femeie sunt pâna la talie sau buric, au mănecile mai subtiri pentru un braț de femeie.

| NunuNini a răspuns:

Dupa cum se incheie.

| KR0N5TADT a răspuns:

Piele de femeie sau de bărbat? Ăsta-i barbarism. Lector, tu ești?