| Katy20Kaithleen a întrebat:

Cum iti poti mari buzele fara injectii cu botox sau porcarii dinalea false? Ceva natural... daca stiti? Mersiihappy Funditahappy

Răspuns Câştigător
| BiuL a răspuns:

Sincer complicata intrebare laughing
In primul rand cred ca trebuie sa ai grija de ele, eu le exfoliez in fiecare seara cu periuta de dinti si apoi aplic balsam de buze. De asemenea cica ajuta gimnastica faciala, trebuie sa pronunti vocalele de cateva ori in fiecare zi dar strambandu-te daca intelegi laughing ca si cum ai faci gimnastica, exagerezi literele cand le spui.
In ultimul rand te ajuta machiajul. Fara rujuri inchis la culoare, folosesti rujuri/glosuri deschise care vor da iluzia de buze mai plina. Inainte de ruj aplica un pic de iluminator pe arcul lui cupidon (unghiul ala ascutit de la mijlocul buzei de sus) iar la sfarsitul machiajului peste ruj/balsam aplica un pic de glos stralucitor in mijlocul buzei de jos. De asemenea poti incerci cu un creion de buze in culoarea rujului sau a buzelor tale natural sa iti conturezi buzele pe conturul lor natural dar care are culoarea pielii, conturezi buzele si in interior apoi peste aplici rujul/glossul/balsamul sau ce folosesti tu.

8 răspunsuri:
| Mariinaa a răspuns:

Deasupra buzei superioare, da-te cu putin iluminator, va da un efect mai maricel buzelor. Succeshappy.

| Adrianetc a răspuns:

Ceapa cu usturoi

| SmokeyEye a răspuns:

Dimensiunea si forma lor e ceva genetic, nu se poate modifica/mari cu nicio tinctura, lotiune magica/efort fizic. Desi cand mananci multe seminte sarate, buzele se umfla usor, si te ustura.Dar efectul dispare intr-o zi.
Gasesti aici informatii: http://www.romedic.ro/marirea-buzelor-0P14826

| ConducereaLumi a răspuns:

Fara suparare dar am auzit ca cea mai buna cale sa-ti faci buzele mari e sa iti dea cineva cu un pumn in ele happy

| 0nlyMe a răspuns:

De ce nu va scoateti prostia asta din cap? La ce va trebuie buze mai mari? Nu iti dai seama ca iti strici frumusetea naturala?

| AnonYmusZ a răspuns:

Sa-ti dea cuneva un pumn in GURA big grin

| Pockett_Polly_1994 a răspuns:

Frecarea usoara a buzelor cu ajutorul periutei de dinti este cea mai buna metoda de exfoliere.Pentru niste buze catifelate se recomanda aplicarea unui balsam de buze, preferabil de miere.Inainte de a aplica rujul, trebuie hidratate buzele cu un balsam de buze.
Pentru marirea buzelor foloseste produse cosmetice care contin diverse substante iuti, cum ar fi piperul sau ardeiul iute care vascularizeaza puternic buzele si le coloreaza in mod natural. Aplica pe toata suprafata buzelor un creion moale de buze cu o culoare apropiata celei a rujului, nuanta acestuia trebuie sa fie cu cateva tonuri mai inchisa decat cea a rujului sau glosului.