| Nikutzaaaa a întrebat:

Cum ma pot bronza acasa? de ex. cu ulei de masline, sau cu ce?

Răspuns Câştigător
| NutellaIsMyDrug a răspuns:

Buna! Acasa te poti bronza doar cu ajutorul cremelor autobronzante.
Ambre Solaire / Garnier / (crema)
Bronz de durata?
2-3 zile daca nu faci exfoliere/scrub
Cand se vede rezultatul?
Dupa 2 zile.
Cum se aplica?
Este usor de cremuit - nu este lipicioasa
Miros?
Miroase bine - are o aroma placuta de lamaie.
Nota: 9

Oil of Olaz Everyday / crema
Bronz de durata?
Da - daca aplici crema in fiecare zi
Cand se vede rezultatul?
Dupa 2-3 ore - chiar de la prima aplicare.
Cum se aplica?
Ca orice crema.
Cum e coloarea bronzului?
Subtila - nu foarte intensa
Miros?
Neutral.
Nota: 8, 5

L'Oreal Sublime Bronze
Bronz de durata?
Bronzul dureaza 1-2 zile.
Cand se vede rezultatul?
Dupa 2-3 ore - chiar de la prima aplicare.
Cum se aplica?
Se maseaza piela foarte bine pentru un rezultat bun. Este putin uleioasa.
Cum e coloarea bronzului?
Culoare foarte reusita.
Miros?
Foarte placut.
Nota: 9

Lancome Flash - spray
Bronz de durata?
Bronzul se mentine 1-2 zile.
Cand se vede rezultatul?
Dupa prima aplicatie, apare deja un bronz stralucitor pe piele.
Cum se aplica?
Este un spray uleios. Se intinde foarte bine e piele, dar la inceput da o senzatie lipicioasa.
Cum e coloarea bronzului?
Culoare foarte apropiata de culoarea naturala a bronzului.
Miros?
Mai placut ca alte autobronzante - dar nu este super.
Nota: 9, 6

Nivea Visage Summer Beauty
Bronz de durata?
Bronzul se mentine 1-2 zile.
Cand se vede rezultatul?
Rezultatul se vede dupa 4-5 zile - dupa aplicatii zilnice.
Cum se aplica?
Ca o crema, usor aplicabila.
Cum e coloarea bronzului?
Culoare apropiata de culoarea naturala a bronzului.
Miros?
Proaspat.
Nota: 9, 3

Pa Pa!

5 răspunsuri:
| Reek54 a răspuns:

Te dezbraci si stai la soare intens pur si simplu, in 2/3 ore te faci neagra ca africanii laughing, nu glumesc.

| Miki_9341 a răspuns:

Vezi ca e la avon o crema autobronzanta.Te faci neagralaughingserios acum ca si eu foloseam pana sa ma bronzez si ma imbracam cu fusta

| deedee9 a răspuns:

Sincer,nu stiam ca te poti bronza cu ulei de masline...Eu ma duc la solar...

| VampireDeea144 a răspuns:

Un sfat: NU FOLOSI ULEIUL DE MASLINE! ca o sa te ARZI! nu glumesc uitate si tu cum o ajuns fata aceasta pentru ca a afolosit ulei de masline: http://www.youtube.com/watch?v=Dips9E8Y7Bw&feature=mfu_in_order&list=UL

| dOryana_1162 a răspuns:

Uleiul de masline este foarte bun, dar uneori nu da rezultate din prima incercare. Ar fi bine sa incerci sa stai la bronzat cam dupa amiaza, atunci te vei "inegri" happy.