| anonim_4396 a întrebat:

Salut, as vrea sa stiu cam cat ar trebui sa stai la soare pentru a te bronza fiind data cu ulei de masline si pentru a nu te alege cu arsuri? Va multumesc frumos!happy

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Lucru acesta depinde de sensibilitatea pielii.In orice caz, este recomandat sa nu te expui la soare in intervalul 11:00-16:00 sau, in cel mai rau caz, expunerea sa fie controlata si scurta ca durata(spre exemplu maximum 10 minute, o data la o ora).Dar este bine sa nu optezi pentru uleiul de masline la plaja, intrucat nu iti ofera protectie solara, ci doar hidrateaza pielea.In concluzie, este foarte bun folosit dupa expunerea la soare, seara.In timpul expunerii este de preferat sa folosesti o crema/lotiune cu SPF 30.Astfel,sansele sa te alegi cu arsuri sunt extrem de mici.

| DianaC00 a răspuns (pentru anonim_4396):

Multumesc frumos!

| anonim_4396 explică (pentru DianaC00):

Cu mare placeretongue.