| 009 a întrebat:

Asi dori si eu niste trucuri pentru a ma bronza repede! da sa reziste bronzul o perioada de timp... fara creme, solar, sau ulei de masline...metode naturale(cu ce masi putea da pe piele)sau sa mananc? ce vitamine, etc?

FUNDA!

2 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Consum de morcovi cruzi dar obligatoriu o cremă sau loţiune solară de protecţie cu factor ridicat (50+) care oferă un bronz uniform şi de lungă durată.
Dacă nu-ţi protejezi pielea o arzi şi mai târziu ai şanse foarte mari să faci cancer de piele.
Tu decizi ce faci cu sănătatea ta!
Pa, pa.

| sylvie a răspuns:

Carotenul este foarte bun pentru piele si pentru un bronz frumos.
Il poti gasi in alimente precum pepenele galbem, morcovii, caise,, ardei si spanac sau poti sa cumperi ulei de plaja cu protectie mica, ce contine si beta-caroten.
Acum depinde si de pielea ta. Daca ai parul blond si o piele mai alba, in general o sa te bronzezi mai incet decat ceilalti.
Multa bafta!