| KarinaDavid21 a întrebat:

Cum pot curată violetul de gențiana din păr? M-am spălat o data la doua zile și de 3 săptămâni nu se mai curăță. Nu știu ce sa mai fac.

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Intr-un bol pune sampon Head and shoulders pentru matreata, zeama de la o lamaie si vitamina c pulbere sau pastile pe care le pisezi ( gasesti la farmacie vitamina c simpla la vreo 3-4 lei si pui ). Amesteci si aplici spacul asta ca pe o vopsea, pe parul uscat. Dupa strangi parul si-ti pui o folie/casca de dus si prosop. Speli parul normal dupa vreo 30-40 minute.

Eu am stat o ora cu chestia asta in par si de la brunet cu radiatii roscate am ajuns la saten deschis cu tente de cupru. Daca nu vrei sa te complici cu asa ceva gasesti solutii speciale pentru inlaturarea culorii de pe par, l'oreal are ceva de genul. Mai e si color b4 dar sa dai 80-90 de lei pentru a inlatura un colorant nu merita.

| KarinaDavid21 explică (pentru anonim_4396):

Mulțumesc

| anonim_4396 a răspuns (pentru KarinaDavid21):

Nu ai pentru ce : )

4 răspunsuri:
| Beatrice_Danila_1979 a răspuns:

Eu l-am scos din par cu clor, amesteci un pic de clor cu apă, apoi aplici pe tot părul sau pe suvitele colorate. Apoi speli părul bine de clor si revii la culoarea inițială.