| 342 a întrebat:

Cum pot face sa imi stea parul pentru mai mult timp intins? Eu mi-l intind cu placa si se face la loc cam in cateva ore..cum pot face sa imi stea drept mai mult timp?happy. Fundaa

11 răspunsuri:
| KellyGreen a răspuns:

Buna!
Vad ca multe fete ti-au zis sa iti faci parul la o temperatura mai mare dar la 220 de grade o sa ai intr-o luna parul ars ca naiba, asa ca sfatul meu e ca dupa ce iti indrepti parul sa astepti o jumate de ora inainte de a iesi din casa, asa parul o sa stea drept mai mult timp.

| Jenn002 a răspuns:

Buna. Pai incearca o masca naturala pentru par drept, cauta pe internet sau poti incerca diverse sampoane/balsamuri care ajuta la mentinerea parului drept.La Oriflame este un balsam pentru par drept, nu costa mult, cam 12 lei. Nu indreapta perfect, dar face ca parul sa stea asa mai multe zile.Gasesti aici diferite metode de indreptare a parului fara placa:
http://www.divahair.ro/......fara_placa
Sper ca ti-am fost de ajutor! :)

| adrianaioanated a răspuns:

Vezi aici http://ofashion.cabanova.com/indreapta-parul-usor.html
O sa fi multumita

Sper sa te ajute

| DavidTTwowTT a răspuns:

Cu apa si cu zahar big grin laughing serios, eu asa mi'l fac laughing

| Ade9894 a răspuns (pentru DavidTTwowTT):

Si cum faci asta?

| DianaDia1237 a răspuns (pentru DavidTTwowTT):

Îmi spui cum e procedeul? Dacă e adevărat, o să încerc probabil și eu. Dar nu rămâne părul lipicios de la zahăr?

| dayana007 a răspuns:

Indiferent de par aici tine de calitatea placii
avea o colega o placa la 220de grade dar de vreo 5 milioane de ma tine 2 zile cu parul intins si al meu are tenta de cret!

| 342 explică (pentru dayana007):

Eu pot sa dau placa si la 230 de grade, asta este maximul.Dar mi, a spus cineva ca daca ma fac mereu la 230 de grade o sa si se toceasca foarte foarte tare si nu vreau,,...

| demonxyz a răspuns:

Pe langa o placa mai buna incearca sa nu-ti mai bagi mana in el mereu... evita asta 1. ti se ingrasa repede si 2.ti se "umfla". :*

| JustRisa a răspuns:

Inainte sa il faci cu placa. da-l cu un fixativ cu protectie apoi da placa la 220 grade si cum indrepti da din nou cu fixativ (de data asta poate fi normal) si daca nu sta repeta de mai multe ori. Eu am facut asa si m-ai stat drept cam 3 zile. Bafta!

| PetrUcs a răspuns:

Nicicum,aici tine totul de placa, nu de par si nici de vreo solutie:d
Incearca cu o placa mult mai incinsa si vei vedea diferenta!:*
Bafta:*